Google Milyarlarca Kullanıcıyı Uyardı: Çok Dikkatli Olmanız Gerekiyor

Google milyarlarca kullanıcı

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Google milyarlarca kullanıcıyı uyardı. Genellikle bu uyarılar güvenlik alanında oluyor. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Google günümüzde en fazla kullandığımız platformlar içerisinde yer alıyor. Herhangi bir araştırma yaparken Google arama butonunu tercih ediyoruz. Akıllı telefonlara uygulama yükleneceği zaman Google Play Store yoğun bir şekilde kullanılıyor. Aynı şekilde Google eklentiler üzerinden birçok hizmet alınabiliyor.

Tüm bunlardan daha önemlisi ise şifreler ile ilgili. Herhangi bir Google hesabı olan kişiler genellikle şifrelerini bu platformda saklamayı tercih ediyor. Böylece birçok farklı parola ezberlemek zorunda kalınmıyor. Bu büyük bir konfor sağlıyor. Aynı zamanda bilgisayar korsanları için bulunmaz fırsatlar yaratıyor. Google işte tam da bu nedenle kullanıcıları uyardı.

Google milyarlarca kullanıcıyı güvensiz parolalar konusunda uyardı

Teknoloji şirketleri arasında önemli bir pozisyonda olan Google yaklaşık olarak 2,6 milyar Chrome kullanıcısının dikkatli olması gerektiğini söyledi. Ona göre farklı servislerde aynı parolaları kullanan Google hesapları bilgisayar korsanlarının hedefi haline geliyor.

Google milyarlarca kullanıcı

Özellikle son dönemlerde hackerlar milyarlarca şifreye saldırarak kolay bir erişim sağlıyor. Sadece tek bir şifrenin alınması bile diğer tüm şifrelerin ele geçirilmesine neden oluyor. Böylece çevrimiçi olarak kolayca erişilebilir bir ortam oluşuyor özellikle de büyük çaptaki şifre veritabanları bilgisayar korsanları tarafından bu şekilde ele geçiriliyor.

Chrome kullanıcıları şifre yöneticisi tercih etmeli

Google’dan Jennifer Pullman önemli bazı ifadelere yer verdi. Sadece bir ay içerisinde 21 milyon kullanıcı adı ve şifrenin tarandığını söyledi. Bu tarama işlemleri sonucunda 316 bin civarında şifrenin güvensiz olduğu ortaya çıktı. Rakamlar gerçektende ürkütücü.

Bilgisayar korsanları size ait şifreleri bulduğunda bunları tüm platformlara uygulayabiliyor. Genellikle kullanıcılar bir şifreyi neredeyse tüm platformlarda kullanıyor. Ancak karmaşık şifreler tercih edip bunu şifre yöneticisi ile kontrol edebilirsiniz. Google kendi verdiği şifre kontrolü hizmetini öneriyor. Peki siz şifrenizi korumak için ne tür yöntemlere başvuruyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> eFootball PES En Sevilen Oyun Olarak Göze Çarpıyor. Bakın Detaylar Neler…

>> En Değerli Markalar Listesi Büyük Şaşkınlık Yarattı: Burası Şampiyonlar Ligi