Google News için Başlıkların Ötesinde özelliği duyuruldu!

Google News

Google News için Başlıkların Ötesinde özelliği duyuruldu. Peki, bu özellik yayıncılara ne gibi artılar sunacak? İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Google, büyük yayıncıları vurgulamak ve haberleri nasıl sıraladığına ilişkin daha şeffaf olmak amacıyla, son bir yıl içerisinde Google News üzerinde değişiklikler yapmıştı.

Google News için yeni özellik tanıtıldı!

Google’ın haber platformu şimdi de belirli konularda daha derinlemesine bilgi sahibi olmanızı sağlayan “Başlıkların Ötesinde” özelliğini duyurdu. Bu özellik; başyazıları, röportajları, özellikleri, açıklayıcıları ve diğer uzun biçimli öykü türlerini vurguluyor

Google, yeni politikasında “kim, ne ve ne zaman” yerine “neden ve nasıl” konusunu inceleyen hikayelerin tanınmasını istediğini söyledi.

Apple elektronik sigara uygulamalarını kaldırdı!

Google Haberler Ürün Müdürü Raffaele Colella, “Yeni özelliğimiz haberleri hızlı günlük haber döngüsünden çıkarıyor. Manşetlerin Ötesinde özelliği sayesinde okuyucular sağlık, çevre, eğitim ve daha fazlası gibi önemli konulara yönelecek.” ifadelerini kullandı.

Google News

Google bu özelliği şimdilik dış basında belli başlı basın organlarında test ediyor. Türkiye’de kullanıma sunulma ihtimali içeriklerden dolayı pek mümkün görünmeyen Başlıkların Ötesinde özelliği, doğru içeriye en hızlı zamanda ulaşmak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlayacak.

Bu özelliğin ilk olarak Android platformunda test edileceğini daha sonra iOS ve Web sürümüne geleceğini düşünüyoruz. Bakalım internet devi bu hamlesi ile haberciliğe yeni bir soluk kazandırabilecek mi? Yoksa bu özellik de büyük yayıncılar tarafından suistimal edilecek mi?