Pikachu, Bu Kez Telefonlarınızı Kablosuz Şarj Ediyor!

akıllı telefon kullanımı

Pokemon, dünya çapında en popüler eğlence markalarından bir tanesi. Serideki en popüler karakterlerden biri ise, Pikachu. Hiç “Günün birinde Pikachu benim telefonumu şarj eder mi?” diye düşünmüş müydünüz? İşte o gün geldi. Elektrik temelli çeşitli güçleri bulunan bu karakter, şimdi isterseniz akıllı telefonunuzu şarj edebilir.

Yıllarca Pokemon serisinde kullandığı elektrik güçleriyle rakiplerine kök söktüren Pikachu, şimdi de akıllı telefonlarınızı şarj etmeye geliyor. Custom made, yani özel üretim olarak hazırlanan bu heykel, pek çok Pokemon hayranını heyecanlandırdı. Nendo Yoshirin isimli tassarımcı tarafından hazırlanan bu stant, kablosuz olarak Android ve iOS telefonları şarj edebiliyor.

Aşağıdaki görsellerde de görebileceğiniz üzere, Pikachu artık bir şarj istasyonu olarak da göreb alabiliyor. Twitter’daki @plasmaclusterha hesabı (Nendo Yoshirin), kil malzeme kullanarak Pikachu’nun bire bir heykelini hazırlamış ve içine de kablosuz şarj düzeneği monte etmiş. Sonuç olarak da ortaya hem güzel bir figür hem de işe yarar bir platform çıkmış.

Pikachu, Bu Kez Telefonlarınızı Kablosuz Şarj Ediyor!

Nintendo ve Pokemon şirketi bu duruma ne der bilinmez, ama Twitter’daki bu paylaşımın 100 binden fazla kişi tarafından beğenildiğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Belki de bu gelişme, önümüzdeki günlerde seri üretim Pikachu şarj stantlarıyla karşılaşmamızın da yolunu açar.

“Peki bu kablosuz şarj istasyonu nasıl ortaya çıktı, nasıl bir yapım sürecinden geçti?” diye merak ediyorsanız, ilgili videoyu aşağıdaki pencere aracılığıyla izleyebilirsiniz.
Bu arada, Nendo Yoshirin’in geçtiğimiz sene benzer bir çalışmayı da Pichu ile yaptığını belirtelim. Pichu da yine elektrik sınıfında bebek bir Pokemon.

“Peki bu şarj stantlarını satın alma şansımız var mı?” derseniz, şu an için düşük görünüyor. Çünkü hem Pikachu hem de Pichu’dan şu an birer adet var ve ikisi de aylarca süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkarıldı. Yine de, pek çok Pokemon hayranının tasarımcıdan talepleri var. Bu bağlamda, yüksek teklifler karşılığında özel siparişler alma ihtimali var. Gerçi bu da bizim ülke ekonomimizin durumunu göz önüne alırsak bizi pek de ilgilendiren bir durum değil maalesef.

İlgili Haberler

>> Snapdragon 8 Gen1+ Önümüzdeki Hafta Tanıtılıyor!