Google Pixel Buds Pro Gerçek Kablosuz Kulaklık Duyuruldu! İşte Özellikleri!

Google, Google I/O 2022 etkinliği kapsamında yeni ürünlerini görücüye çıkardı. Bu ürünlerden bir tanesi de gelişmiş özellikleriyle dikkatleri üzerine toplayan Google Pixel Buds Pro gerçek kablosuz kulaklık oldu. Ürün, farklı renk seçenekleriyle yakında bizlerle olacak. İşte özellikleri, fiyatı ve dahası…

Google Pixel Buds Pro gerçek kablosuz kulaklık resmi olarak tanıtıldı. Premium olarak nitelendirilen kulaklık, 199 dolarlık satış fiyatı etiketine sahip. Ürünün kasası parlak beyaz renkte, kulaklıkları ise 4 farklı renk seçeneğiyle sunulacak. Bunlar: Mercan, limon otu, sis ve kömür.

Kulaklıklar, IPX4 su sıçramalarına karşı dayanıklı. Böylece hafif yağmur, terleme gibi unsurlardan korkmanıza gerek kalmıyor. Şunu da belirtmekte yarar var ki bu durum, kulaklıklar için geçerli. Taşıma ve şarj kutusu için su sıçramalarına karşı dayanıklık mevcut değil.

Google, bu yeni ürününü 21 Temmuz itibarıyla ön siparişe sunacağını duyurdu. Tekrar etmek gerekirse, 199 dolar ödemeniz gerekiyor. Bugünün dolar kuru ile hesapladığımızda, 3 bin liranın üzerinde bir fiyat ortaya çıkıyor.

Google Pixel Buds Pro Gerçek Kablosuz Kulaklık Duyuruldu! İşte Özellikleri!

Google Pixel Buds Pro gerçek kablosuz kulaklık bize neler sunuyor?

Google Pixel Buds Pro, ANC, yani aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip. Bu sayede gürültülü ortamlarda hem rahatlıkla müzik dinleyebilecek hem de telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Cihaz, dış etkenlerden kaynaklı gürültüleri önemli ölçüde filtreleyebilecek.

Bu arada Google, bu cihazda kullanılan ANC özelliği için “Günümüzdeki kablosuz cihazlarda kullanılan en iyi ANC performanslarından bir tanesi” açıklamasını da yapıyor.
Ayrıca Google’ın Silent Seal olarak adlandırdığı özellik sayesinde kulaklıktan sızabilecek ses miktarının en aza indirgenmesi hedefleniyor.

İsterseniz transparan modu aktifleştirerek bir yandan kulaklık kullanabilecek ve bir yandan da etraftı takip edebileceksiniz. İsterseniz Google’ın sanal asistanına da bağlanabilecek, hatta Google Translate üzerinden sesli çeviriler de yapabileceksiniz.

Peki ya ürünün pil performansı nasıl? Cihaz, tek şarj ile 11 saate varan pil performansı sunabilecek, ki burada ANC özelliğinin kapalı olması gerektiğini ve ses seviyesinin de orta düzeyde olması gerektiğini belirtelim. Bildiğiniz gibi ANC, daha iyi ses kalitesi sunabiliyor, ama daha fazla pil kullanımına ihtiyaç duyuyor. Bu zaten diğer ürünlerde de böyle.

Aşağıdaki videoda da ürünün detaylarını görebilirsiniz. İyi seyirler.

İlgili Haberler

>> Pikachu, Bu Kez Telefonlarınızı Kablosuz Şarj Ediyor!