Google Sürekli Duruyor Hatası Nasıl Çözülür Pratik Yöntem

Google Play Store 615

Bu sabah ortaya çıkan Google sürekli duruyor hatası kullanıcıları çileden çıkarttı. Şirket son dönemlerde bu tür hataları daha fazla tekrarlıyor. Hadi gelin hem bu soruna hem de çözümüne birlikte bakalım.

Bu sabah kullanıcılar uyandıklarında Google’ın sürekli durduğunu gördüler. Ayrıca ekrana çok hızlı bir şekilde gidip gelen bildirim kullanıcıların akıllı telefon kullanımını neredeyse çekilmez hale getirdi. Bu durum, problemin Google Play Hizmetleri ve Google uygulamaları kaynaklı olduğunu gösteriyor. Ancak endişelenmenize gerek yok. Sorunun çözümü oldukça basit.

Android kullanan kişiler tarafından görülen bu hata rapor bildirim platformlarında gösterildi. Ayrıca nasıl çözüme kavuşturulduğu da kullanıcılarla paylaşıldı.

Google sürekli duruyor hatası: Sorunun çözümü basit

Bu problemi hızlı bir şekilde çözmek istiyorsanız sadece 4 adım takip etmeniz yeterli.

  • Akıllı telefonunuzda yer alan ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Hemen ardından cihazınızda yüklü olan uygulamalara ulaşabileceğiniz bölüme geçin.
  • Bu listede Google Play Store olduğunu görebilirsiniz.
  • Google Play Store üzerinden depolama alanı seçeneğini bulun. Önbelleği temizle ve verileri temizle butonlarına tıklayın.

Google sürekli duruyor hatası

Yapmanız gerekenler işte bu kadar basit. Hemen ardından problemin çözüldüğünü görebilirsiniz. Yukarıdaki bölümde yer alan tüm seçenekler akıllı telefonlarda farklı şekillerde bulunabilir. İşte tam da bu nedenle kendi cihazınıza uygun seçeneklere tıklayın. Burada asıl önemli olan verileri temizlemeniz.

Google Play Store hakkında açıklama yapılmadı

Bu problem ne yazık ki yetkililer tarafından açıklığa kavuşturulmalıydı. Google ve Android işletim sisteminin üst düzey yöneticileri muhtemelen problemden haberdar fakat kullanıcı sayısı çok fazla olunca müdahale etmek açıkçası pek kolay olmuyor. Muhtemelen gün içerisinde konuyla ilgili bir açıklama gelecektir.

Ayrıca Google ve Android yeni bir güncelleme yayınlayabilir. Bazen şirket açıklama yapmaktan ziyade hızlı bir şekilde güncelleme yayınlamaya çalışıyor. Uzun bir süredir neredeyse tüm güncellemelerde problem yaşanması Google ile ilgili kafa karışıklığına neden oluyor. Yukarıda sizler için anlattığımız çözüm yöntemini deneyin. Ortaya çıkan sonucu yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Telefonlar Yeni Güncelleme Alacak: İşte Güncelleme Alacak Cihazlar

>> Google, Apple Benzeri Bir Cihaz Konumlandırma Ağı Hazırlığında Olabilir