Xiaomi Mi 11 Ultra Global, Android 12 ile GeekBench’te görüldü

Xiaomi 13 akıllı telefon

Xiaomi’nin amiral gemisi modeli Mi 11 Ultra, yakında karşımıza çıkacak olan global sürümü ile GeekBench’te ortaya çıktı. İşte Mi 11 ailesinin en pahalı ve kamerası en iyi üyesi, performans canavarı modelin yeni versiyonu ile ilgili ortaya çıkan tüm detaylar.

Xiaomi’nin uzun süredir tanıtılması beklenen amiral gemisi serisi Mi 11’in, 2021 yılının ocak ayında tanıtılması bekleniyordu. Fakat ani bir karar ile yalnızca Mi 11 modeli 2020’nin sonunda tanıtıldı. İçinde barındırdı Snapdragon 888 işlemcisi ile, en güçlü akıllı telefonlar arasında yerini aldı. Daha sonrasında ise serişnin Pro ve Ultra modellerinin tanıtıldığını, ardından Lite versiyonunun da aileye dahil olduğunu belirtelim. Her ne kadar Mi 11 modeli ilgi görmüş olsa da, seride en çok sevilen cihaz Mi 11 Ultra oldu.

Özellikle arka tarafında barındırdığı ekran işle birlikte, arka kamera ile selfie çekmeniz mümkün hale getiriliyor. Aynı zamanda kamerasında bulunan 5x optik, 120x dijital zoom özeliliği ise, amiral gemisi modellerin kameraları arasında zirveye oynuyor diyebiliriz. İlk olarak Çin’de tanıtılan modelin global sürümü hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Mi 11 Ultra modelinin global sürümü GeekBench’de görüldü. İşte tüm detaylar.

Xiaomi Mi 11 Ultra Global, Android 12 ile GeekBench’te görüldü

Xiaomi Mi 11 Ultra, tanıttığı Çin sürümünde Android 11 ile kutudan çıkıyordu. Ayrıca MIUI 12.5 arayüzünü başlattığını da belirtelim. Fakat globalde tanıtılması beklenen Mi 11 Ultra modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 11 Ultra Global

Şu anda Android 12’nin henüz kararlı sürümünün yayınlanmadığını belirtelim. Fakat M2102K1G model numarası ile GeekBench’de görülen Mi 11 Ultra global sürümünün Android 12 ile kutudan çıktığı görülüyor. Muhtemelen cihazın global sürünün tanıtıldığı zaman Android 12 kararlı sürümü çoktan yayınlanmış olacak. Bu yüzden Mi 11 Ultra globalin tanıtılmasına daha zaman olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Xiaomi’nin amiral gemisi Mi 11 serisinin en üst modeli olan Mi 11 Ultra’nın global sürümü hakkında ortaya çıkan detayları sizler için inceledik. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Daha fazlası için bekleme kalın.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Mi 11 Lite, renk seçenekleri ortaya çıktı! Türkiye’de yok satar

>> İşte Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (14 Haziran-21 Haziran)