Google Tuner Enstrüman Meraklılarını Tatmin Edecek: Gitarları Hazırlayın

Google yeni değişikliklerle

Yeni geliştirilen Google Tuner enstrüman meraklılarını tatmin edecek gibi görünüyor. Özellikle son dönemlerde şirketin bu tür konulara daha fazla eğilim gösterdiği görülüyor. Hadi gelin merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Google tarafından yepyeni bir özellik geliyor. Platform bazı özellikleri silerken kimlerini ise daha fazla geliştiriyor. Bu defa müzisyenler için bazı yenilikçi adımlar attı. Yeni tuner özelliği ile birlikte enstrümanları akort etmek eskisinden çok daha kolay hale geliyor. Bunun için yapılması gerekenler oldukça basit.

Arama motoruna tuner yazarsanız Google’ın bu sistemi çıkıyor. Gitarınızı yavaş yavaş çalın ve akorları düzenlemeye çalışın. Her bir tele ayrı bir şekilde basarsanız Google bunu fark eder ve sizi yönlendirir. Böylece akoru daha düzgün bir gitar sesi ortaya çıkarabilirsiniz. Kullanılan cihazın sesini duymak için Google, mikrofonu kullanacak.

Google tuner enstrüman meraklılarını geliştirecek

Yeni geliştirilen bu özellik ile birlikte platformun müzisyenlere daha fazla destek vereceği tahmin ediliyor. Bildiğiniz üzere Google her sene yeni bazı özellikler getiriyor ve bu özellikler bazı gruplara özgü olabiliyor. Mesela bu seferki müzisyenler için biçilmiş kaftandı.

Google Tuner enstrüman

Google tarafından geliştirilen bu özelliği kullanmak için yüksek ses tercih etmeniz gerekiyor. Eğer ses yüksek olmazsa Google tarafından sesler ayırt edilemiyor. Bu nedenle gitarınızı biraz daha yakın tutmanız önemli. Ayrıca isterseniz daha başka enstrümanları akort edebilirsiniz.

Google şarkı ara özelliği geldi

Google Tuner sadece akort ayarlamanızı sağlamayacak. Aynı şekilde şarkı ara özelliği ile birlikte istediğiniz parçaları bulmanız mümkün olacak. Bulmak istediğiniz parçadan küçük bir bölüm çalarak Google tarafından arama motorlarında gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ekstra bir sistem indirmenize gerek yok.

Google tarafından geliştirilen bu özellik herkes tarafından kullanılıyor. Arama motoruna tuner yazarsanız özelliği hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Google asistan üzerinden yine bağlantı kurabilirsiniz. Peki siz Google tarafından getirilen bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Google Ödeme Sistemi Projesini İptal Etti: Finans Dünyasına Elveda

>> Google Oyun ve Uygulama Akademisi ile teknoloji kariyerinin kapısı 2000 genç için aralanıyor