GTA 6 Çıkış Tarihi ve Pazarlama Bütçesi Ortaya Çıktı!

Google News Abone Ol

Şimdiye kadarki en popüler video oyunu olan Grand Theft Auto ile ilgili her türlü haberin peşindeyiz. Bu seferki haberimiz serinin bir sonraki oyunu olacak GTA 6 hakkında.

Bir yatırım firmasının analisti, GTA 6’nın ne zaman piyasaya sürüleceğini öğrenmiş olabilir. Serideki son oyun olan GTA5, piyasaya sürülmesinden yedi yıl sonra bugün bile çılgınca popülerliğini koruyor. Çok oyunculu yinelemesi, GTAOnline’ın da bununla çok ilgisi var. GTA5 kadar eğlenceli olsa da, bir sonraki oyunu kim oynamak istemez ki? Raporlar, Rockstar’ın geliştirilmekte olan bir sonraki oyunu olduğunu iddia etse de, gerçekten bu konuda çok fazla haber almadık. Ancak oyun endüstrisi her şeyi ince ince okuyan izlediği videodaki bir renkten bile anlam çıkarabilecek meraklı ve gazetecilerle dolu.

Şunu bir düşünün, GTA 6 kadar büyük bir oyun piyasaya sürülmek üzereyken, yayıncılık şirketinin pazarlamaya sağlıklı bir yatırım yapmasını beklersiniz, değil mi? GTA 6

GTA 6 Çıkış Tarihi Netleşti mi?

GTA’nın arkasındaki yayın stüdyosu Take-Two Interactive, kısa süre önce 10-K SEC (Amerikada verilen yıllık bir rapor formu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna veriliyor) başvurusunda bulundu. Dosyalarda şirketin 1 Nisan 2023 ve 31 Mart 2024 dönemi arasında pazarlama için 89 milyon dolar harcamayı beklediğini gösteriyor. Bu, beş yıllık dönemde herhangi bir yılın pazarlama bütçesinin iki katından fazla bir değer.

Peki Take-Two tam olarak bu kadar yüksek pazarlama harcamalarına neden ihtiyaç duysun ki? Yatırım firması Stephens’den analist Jeff Cohen’e göre GTA 6 ‘nın tanıtımı bu tarihte yapılacak ve yıl içerisinde pazarlama bütçesi ile çeşitli aktiviteler gerçekleştirilecek. Analize buradan ulaşabilirsiniz.

Dolayısıyla, eğer Jeff Cohen ‘in analizi doğruysa, bir sonraki GTA 6 çıkışına kadar 3 ila 4 yıl daha bekleyeceğiz. Bu uzun bir süre gibi görünse de, zaman hızlı akıyor. Umarım önümüzdeki 12-18 ay içinde bir teaser yayınlanır ve bizlerde GTA’nın yeni versiyonunun nasıl olacağını tahmin edebiliriz. Bütün bunlar koronavirüs sebebiyle oyunun yeni versiyonunun gelişiminde gecikme olmadığını düşündürüyor.

O zamana kadar, G T A Online’ın tadını çıkaralım, geliştiriciler hala düzenli olarak bize yeni içerik veriyor. Şimdiden iyi oyunlar…

>> GTA 5 Online Oyuncuları Bu Hafta 1.7 Milyon GTA Dolara Kadar Bonus Kazanabilir!


CEVAP VER