GTA 6 Ne Zaman Çıkabilir? Milyonlarca Oyuncu Bu Oyunu Oynayamayacak!

Rockstar Games GTA

Grand Theft Auto serisi hayranları, büyük bir heyecanla yeni oyunu, yani GTA 6’yı bekliyor. Rockstar Games, bu yeni oyunun geliştirildiğini doğruladı, ama an itibarıyla ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor. Hatırlarsanız yakın zamanda geliştirici ekibe yönelik bir siber saldırı gerçekleştirilmiş ve oyunun geliştirilme sürecine dair pek çok yazılı ve görsel detay internete sızdırılmıştı. Ekip, yaşanan bu olaylar sebebiyle büyük bir üzüntü yaşamıştı…

GTA 6, Rockstar’ın yeni amiral gemisi AAA oyunu olarak yıllardır geliştiriliyor. Oyunun ne zaman tamamlanacağı ve satışa sunulacağı henüz belli değil. Tahmini bilgiler ise, oyunun en erken 2025-2026 gibi satışa sunulacağı yönünde. Kesin olan detaylar ise, bu oyun gelene kadar GTA 4 ve 5’in büyük bir ilgiyle oynanmaya devam edecek olması.

GTA 6, muhtemelen Xbox One ve PlayStation 4 gibi eski konsollar için çıkmayacak

Comicbook’ta yer verilen bilgilerde, Rockstar Games’in GTA 6’yı satışa sunmak için aceleci davranmadığına değiniliyor. Zira aceleci davranmamalarının birkaç önemli nedeni var…

Her şeyden önce, GTA 5’e hâlâ büyük bir ilgi var. Bilindiği gibi bu oyun için son yıllarda hem görsellik hem oynanabilirlik hem de içerikler tarafında pek çok güncelleme yayınlandı. Dolayısıyla bu oyunu hâlâ oynamayan, ama en kısa sürede oynamak isteyen milyonlarca oyuncunun olduğu düşünülüyor.

GTA 6 Ne Zaman Çıkabilir? Milyonlarca Oyuncu Bu Oyunu Oynayamayacak!

Sonrasında, GTA 6’nın geliştirilme sürecinin sorunsuz ilerleyebilmesi için aceleci davranılmıyor. Aceleci hareket edilmesi, sorunlu bir oyunu ortaya çıkarabilir, ki yıllardır bekleyen hayranlar için bu gerçekten çok üzücü bir hareket olur.

Son olarak da Rockstar Games’in yeni nesil Xbox ve PlayStation 5 konsollarının biraz daha geniş kitlelere yayılmasını beklediği düşünülüyor. Sonuçta yıllarca verilen bir emek ve harcanan yüz milyonlarca dolardan söz ediyoruz. GTA 6 gibi bir oyunun çok yüksek satış rakamlarına erişmesi şart!

Bir de ekleme yapmamız gerekirse, GTA 4’ü hatırlarsanız, önce Xbox 360 ve PS3 platformları için çıkmış ve beğeni toplamıştı. Sonrasında yeni bir versiyonu PC’ye gelmiş, hatta PS4 ve XONE için de hazırlanmıştı. Kısacası yeni güncellemelerle oyunun ömrü uzamış da uzamıştı. İşte bu aynı takvim, büyük ihtimalle GTA 6’ya da uygulanacak ve en az 10 yıl boyunca GTA 6 fırtınası esecektir diye düşünüyoruz.

İlgili Haberler

>> Harry Potter Dizisi Geliyor! İşte İlk Detaylar!