Twitter’da Yine Neler Oluyor? Dogecoin Köpek Resmi de Ne?

Yeni bir gün ve yeni bir Twitter haberiyle karşınızdayız. Mikro blog sitesinin patronu Elon Musk, yine ilginç bir hamle gerçekleştirdi ve platformun web sürümündeki logosunu Dogecoin logosuyla değiştirdi. Evet, sayfayı açtığınızda şaşkın bir köpek görseliyle karşılaşıyorsunuz. Zaten bu da orijinalde internette çok popüler bir meme’di aslında.

Eğer Twitter’ı tarayıcı üzerinden kullanıyor ve bu aralar platformda biraz vakit geçiriyorsanız, logonun yerine şaşkın bir köpek kafası görselinin geldiğini görmüşsünüzdür. “Peki ne alaka?” diyebilirsiniz. Bahsi geçen konu içeriğinde Elon Musk ismi olduğunda artık pek az şeye şaşırır olduk diyebiliriz.

Twitter’da Dogecoin logosunun işi ne?

“ABD hisse senetleri, yüksek enflasyonu körükleyebilecek OPEC+’ın sürpriz bir üretim kesintisi karşısında pazartesi günü karıştı. Kripto para piyasasında son 24 saatte Bitcoin ve Etherum sırasıyla %0,47 ve %1,71 artışla hafifçe yükseldi. Elon Musk’ın mikro blog sitesi logosunu Dogecoin logosuyla değiştirmesiyle bugünün en çok hareket edeni son 24 saatte %24,55 artan DOGE oldu.

DOGE, Elon Musk tarafından twitlenen ve platform logosunun Dogecoin logosuna dönüşebileceğini ima eden resmin ardından yükselişe geçti. DOGE, Elon Musk’ın yorumlarının veya açıklamalarının genellikle token’ı aya kısa bir süre içinde gönderdiği spekülatif token hareketleri nedeniyle yıllarca eleştirildi. Bununla birlikte, yükselen fiyatın hala spekülatif nitelikte olduğu ve ayrıntıların mikro blog sitesi yönetimi tarafından açıklanacağı belirtilmelidir.”

Twitter'da Yine Neler Oluyor? Dogecoin Köpek Resmi de Ne?

Dogecoin’de Twitter etkisi

“Bugün sabah saatlerinde kripto piyasası bakıldığında Bitcoin ve Ethereum’un güne toparlanmalarla başladığını, altcoinlerin de majör coinleri takip ettiğini söyleyebiliriz. Kripto piyasasının toplam değeri ufak toparlanmalarla birlikte 1.14 trilyon dolar seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Bitcoin’in dominasyonu %47,4, Ethereum dominasyonu ise %19,1 seviyelerinde yer alıyor. Bugün DOGE ilk sırda yer alırken, SXP, IOTX ve ZRX çift haneli kazançlarla Bitay’da en çok yükselen kripto para olarak öne çıkıyor.”

İlgili Haberler

>> Harry Potter Dizisi Geliyor! İşte İlk Detaylar!