Harry Potter Dizisi Geliyor! İşte İlk Detaylar!

J.K. Rowling’in hazırladığı ve tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi oluşan Harry Potter serisi, kitaplar, filmler ve oyunların ardından şimdi de yola dizi olarak devam etmeye hazırlanıyor. Evet, kadroda Rowling de var ve her kitap için birer sezonun hazırlanacağı bildiriliyor. Bu da kitaplarda detaylı olarak anlatılan, ama filmlerde kolay kolay göremediğimiz pek çok detayı bu kez görsel olarak deneyimleyebileceğimiz anlamını taşıyor. İşte Harry Potter dizisi hakkında ilk detaylar.

Harry Potter dizisi yolda! IGN’de yer verilen bilgilere göre Warner Bros., HBO Max ile bir ortaklık yürüterek bu çok satan kitap serisini dizi formatıyla sevenleriyle buluşturma düşüncesinde. Yapım kadrosunda HP evreninin yaratıcısı J.K. Rowling’in de olacağını belirtelim.

Bundan kısa süre önce Bloomberg’te yer verilen bilgilerde, Harry Potter dizisi için tarafların anlaşmaya çok yakın olduğundan söz edilmişti. Neyse ki bir aksilik olmadı ve serinin hayranlarını mutlu edecek bilgiler geldi.

An itibarıyla merak edilen konu başlıklarından bir tanesini, bu yeni seride yer alacak genç oyuncuların kimler olacağı oluşturuyor. Öyle ya, film serisinde rol alan oyuncular artık birer yetişkin oldu. Yine de, orijinal seride rol alan pek çok oyuncunun da katılımıyla yeni bir Harry Potter filminin de yapılabileceği konuşuluyor.

Harry Potter dizisi şimdiden heyecan yarattı!

Warner Bros., HP gibi önemli bir seriyi kolay kolay bitirmeyecektir. Ana film serisi bittikten sonra pek çok spin-off yani yan film projesiyle karşımıza çıkmışlardı. Sonrasında, Hogwarts Legacy adı verilen bir de aksiyon RPG oyunu yapılmıştı ve bu oyunun kısa sürede 12 milyon kopyadan fazla satarak büyük bir başarıya imza attığı bildirilmişti.
Harry Potter dizisi hakkında yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Harry Potter Dizisi Geliyor! İşte İlk Detaylar!

Hogwarts Legacy hakkında merak edilen bazı sorular ve cevapları

– Oynamadan önce, kitapları okumam ve filmleri izlemem gerekir mi?

Oyun, daha önce hazırlanan eserlerle güçlü bağlantılar içermiyor, ama yine de bu büyülü dünyayı daha iyi anlayabilmeniz için ve bu süreci kısa tutmak için en azından filmlerini izlemenizde yarar var.

– Oyunda Harry Potter ve diğer tanınmış karakterler var mı?

Hayır, yok. Oyun, Harry Potter’ın hikâyesinin anlatıldığı dönemin yaklaşık 100 yıl öncesinde, farklı bir karakteri anlatıyor, farklı bir dönemi işliyor.

– Hogwarts Legacy’de hangi oyun motoru kullanılıyor?

Unreal Engine 4 kullanılıyor. Genel olarak başarılı görsellerle karşılaşabilirsiniz. Yine de PC tarafında zaman zaman ufak tefek hatalarla, performans sorunlarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

– Oyunda Quidditch maçları var mı?

Hayır, yok. Önümüzdeki dönemde sırf bu maçlara yönelik bir DLC paketinin hazırlanabileceği konuşuluyor. Yine de oyunda pek çok heyecanlı yarışa katılabileceğinizi belirtelim.

– Oyun, kaç saatlik deneyim sunuyor? Multiplayer var mı?

Hogwarts Legacy’nin senaryo modunu tamamlayabilmek için en az 35 saatlik bir sürece ihtiyacınız var. Etrafı gezer ve yan görevleri de yaparsanız, bu kez 70 saatlik doyurucu bir serüven sizi bekliyor. Kısacası haftalar boyunca bu oyunla vakit geçirebilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy A24: Uygun Fiyatlı Yeni Android Çözümü Olabilir