Güvenli mesajlaşma uygulaması Signal iPad’e geldi!

Güvenli mesajlaşma uygulaması

Güvenli mesajlaşma uygulaması Signal, iPhone’dan sonra şimdi de iPad sürümü ile karşımıza çıktı. İşte detaylar.

NSA’in kirli çamaşırlarını ortaya çıkaran güvenlik uzmanı Edward Snowden, geçtiğimiz yıllarda mesajlaşma uygulaması için WhatsApp ve Telegram yerine Signal’in kullanılması gerektiğini belirtmişti. Kullanıcılarına sunduğu gizlilik özellikleri ile büyük beğeni toplayan uygulama iPhone ve Android telefonlarda yer alıyordu.

Güvenli mesajlaşma uygulaması iPad desteği ile karşımızda!

Bugün ise geliştirici firma uygulamanın iPad sürümü ile karşımıza çıktı. Signal kullanıcıları artık aynı hesapları üzerinden hem iPhone, hem macOS/Windows hem de iPad cihazları üzerinden güvenli bir şekilde mesajlaşmaya devam edebilecek.

Signal 3.0 güncellemesi ile gelen iPad desteğinden faydalanabilmek için uygulamayı hem iPhone’dan güncellemeniz hem de iPad’e indirmeniz gerekiyor.

Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalıyor! Facebook geldi şimdi sıra Google’da!

Ücretsiz olarak kullanıma sunulan Signal uygulaması, uçtan uca şifreleme sistemini kullanıyor. Hem geliştirici firma hem de hükümetler ne olursa olsa mesajlaşmalarınızı bu sayede okuyamıyor.

Güvenli mesajlaşma uygulaması

WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarında konuşmalarınız maalesef ki firmalar tarafından izleniyor. Bunu test etmek için örneğin, WhatsApp’ta hiç ilgi alanınızın olmadığı bir konu hakkında arkadaşınız ile konuşun. Daha sonra Facebook hesabınızı açın. Facebook’ta daha önce hiç ilgilenmediğiniz o konu hakkında reklamlar göreceksiniz. Bu da Facebook’un mesajları izlediğinin en açık kanıtı diyebiliriz.

Signal 3.0 ile gelen yüm yenilikler

  • iPad desteği eklendi. Smart Keyboard sayesinde klavye ile de mesajlaşabilirsiniz.
  • Video kırpma özelliği uygulamaya eklendi.
  • Bir grup konuşmasında birinin mesajını görmek veya aramak için birinin avatarına dokunabilirsiniz.
  • Yatay destek modu eklendi.
  • Bangla, Hintçe, Marathi, Tamil, Telugu dili, Ukraynaca, Urduca ve Vietnamca dil desteği eklendi.