Haftalık Telefon Haberleri (18 Eylül 2022-25 Eylül 2022)

Kaçak telefonlara yasak

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (18 Eylül 2022-25 Eylül 2022)

Oppo Find X6 Markanın En Güçlü Telefonu Olacak!

Oppo Find X6

Haftalık telefon haberleri yazımızın ilk haberi, Oppo tarafından geliyor. Geçtiğimiz hafta Çin sosyal medya platformu olan Digital Chat Station‘da Find X6 serisinin teknik özelliklerine dair bazı sızıntılar gerçekleşmişti. Bu hafta ise seriye ait tanıtılacak olan modellerin kamerasına ilişkin de ortaya çıkan detaylar mevcut. Find X6 modeli, 50 MP ultra geniş açılı kamera, 32 MP telefoto lens ve 50 MP ana kamera ile sevenlerinin karşısına çıkacak. Serinin Pro modelinde ise karşımıza çıkacak olan üç lens de 50 MP çözünürlüğünde olacak. Genel olarak Find X serisi modellerinin Pro versiyonunun kamera odaklı olduğunu biliyoruz. X6 serisinde de Pro modeli, yine kamera odaklı bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkacaktır.

ZTE Axon 30S Tam Ekran Tasarımı İle Geliyor!

ZTE Axon 30S

Haftalık telefon haberleri, ekran altı kamera teknolojisinin öncüsü olan ZTE markasının yeni modeli hakkında sızdırılan haberler ile devam ediyor. Cihaz hakkında paylaşılan görseli incelediğimizde, tam ekran tasarımının bizleri karşıladığını görmekteyiz. Ayrıca söz konusu modelin, çerçeve tarafında çok ince çerçeve tasarımına sahip olacak olması da tasarımına bir hayli hoşluk katmış diyebiliriz. Reklam görseli sızdırılan modelin, bazı teknik özellikleri de ortaya çıkmış durumda. Söz konusu modelin Türkiye’ye resmî olarak gelmeyeceği biliniyor. Fakat Türkiye ihtimali bile heyecanlandıran bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Redmi Note 11 Pro Orta Segmente Bomba Gibi Giriş Yapacak!Haftalık Telefon Haberleri

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, serinin önceki modellerine benzer bir tasarım anlayışının hâkim olduğunu görmekteyiz. Serinin Pro modelinin ise orta segmentin üst basamaklarına hitap eden bir model olarak karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Haftalık telefon haberleri yazımızda karşımıza çıkan yeni Redmi modeli, Qualcomm imzalı Snapdragon 712 işlemcisine sahip olacak. Qualcomm’un SD712 işlemcisi, genellikle orta segment modellerde, gündelik performansı rahatlıkla çıkartabilecek, hatta oyun performansında diğer orta segment modellere göre biraz daha güçlü olarak tabir edebileceğimiz bir işlemci olarak karşımıza çıkıyor.

OnePlus 11 Pro Geliyor: En Hızlı Şarj Olan Akıllı Telefon!OnePlus 11 Pro

100W şarj cihazı ile kutudan çıkacak olan model, piyasadaki en hızlı şarj olan telefonlar arasında yer alacak .Ayrıca pil kapasitesinin de 5000 mAh olduğunu belirtelim. Fakat söz konusu modelin iddiası yalnızca pil ve şarjdan ibaret değil. Yani OnePlus 11 Pro, her kulvarda en iyisi olmayı amaçlıyor. Haftalık telefon haberleri ile karşımıza çıkan OnePlus 10 Pro modelinin Türkiye ihtimali ise henüz bilinmiyor.

Realme GT Neo 4 Piyasayı Sallamaya Geliyor: Şimdi iPhone 14 Düşünsün!Haftalık Telefon Haberleri

Realme GT Neo serisinin dördüncü modelini piyasaya sürecek. Serinin önceki modelleri, orta segmentin üst basamaklarına hitap eden modeller olarak karşımıza çıkıyordu. Serinin yeni modelinde ise GT Neo serisinin sınıf atladığını söyleyebiliriz. Çünkü artık Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisine sahip bir model bizleri bekliyor. Ekran tarafında delikli panel tasarımına sahip olacak model 1.5K olarak tanımlayabileceğimiz, 1220p çözünürlük ile gelecek. Ayrıca bu ekranın 120 Hz tazeleme oranına sahip olacağı da biliniyor.

Realme 10 Sonunda Geliyor: Hedef 2023!Realme 10

2023 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen Realme 10 modeli hakkında henüz kısıtlı bilgilere sahibiz. Bazı sertifikasyon kuruluşlarında ortaya çıkan belgeleri incelediğimizde, yeni modelin pil kapasitesinin ortaya çıktığını görmekteyiz. Real­me 10 modeli, RMX 3630 model numarası ile ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Realme 9 modelinde, 5000 mAh’lik bir pil kapasitesi karşımıza çıkıyordu. Realm­e 10 modeli için ortaya çıkan belgeleri incelediğimizde ise 4.880 mAh’lık nominal değere sahip bir pilin bulunduğunu görmekteyiz. Bu da yeni modelin de 5.000 mAh pile sahip olacağını öne sürüyor.

iPhone 15 Bekleyenlere Kötü Haber: Apple İnadından Vazgeçmiyor!iPhone 15

Önümüzdeki yıl tanıtılacak olan iPhone 15 serisi modellerinde Type-C girişinin kullanılacağına dair iddialar mevcuttu. Fakat ne yazık ki Apple tarafından hala bir adım ile karşılaşmadık. Hatta iPhone 14 serisinin tanıtımda, lightning girişinde ısrarcı olunduğuna dair de ipuçları verilmişti. Bu yüzden yeni iPhone modellerinde artık Type-C girişinin hayal olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra kullanıcıların, lightning girişinden vazgeçmek istemesinin en temel nedeni, evrensellik. Dünya’daki artık neredeyse bütün yeni nesil akıllı telefonlarda USB-C bağlantısının bizleri karşıladığını belirtelim. Fakat iPhone kullanıcıları, bu konuda en çok mustarip olan kullanıcılar arasında yer alıyor. Haftalık telefon haberleri yazımızın bu haberinde Apple tarafından karşımıza çıkan sızıntıları değerlendirdik.

Vivo Y52t Piyasaya Sürüldü: Bu Fiyata Türkiye’de Yok Satar!Vivo Y52t

Haftalık telefon haberleri yazımızda sıradaki haberimiz ise Türkiye pazarında adından sıkça söz ettiren Vivo markası karşımıza çıkıyor. Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde ön panelinde damla çentikli bir ekran tasarımı bizleri karşılıyor. Bu ekranın 60 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca 6.56 inç büyüklüğünde bir ekran bizleri karşılayacak. Ekran çözünürlüğü ise 1600 x 720 piksel olacak. Arka tarafında ise ikili kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Bu kameralar 13 MP ana kamera ve 2 MP yardımcı lens olarak sıralanmış durumda. Ön panelindeki lens ise 8 MP çözünürlüğünde olacak.

Honor Tablet Lansman Öncesi Sızdırıldı!

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımısın son haberinde ise Honor tablet karşımıza çıkıyor. İlk olarak cihazın tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, ekran tarafında, kendi segmentindeki modellere kıyasla daha ince olarak nitelendirebileceğimiz çerçeveler bizi karşılıyor. Bu ekranın 12 inç boyutunda olduğunu belirtelim. Çözünürlük tarafında ise 2000 x 1200 piksel olduğunu da ekleyelim. Arka tarafına baktığımızda tek kameranın bulunduğunu görmekteyiz. Bu kamera 5 MP çözünürlüğünde. Cihazın ön panelinde bulunan kameranın çözünürlüğü de 5 MP çözünürlüğünde olacak.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Ultra iPhone 14 Serisine Meydan Okuyacak!