Haftalık Telefon Haberleri (20 Ocak 2023-27 Ocak 2023)

Huawei P70

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde gündemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (20 Ocak 2023-27 Ocak 2023)

Gizemli Samsung Modeli Yakında Piyasaya Sürülecek!

Gizemli Samsung

Haftalık telefon haberleri makalemizin ilk haberinde yeni Samsung cihazı yer alıyor. Gizemli Samsung modelleri Hindistan BIS ve Bluetooth SIG sertifikasını aldı. S23 serisinin lansman etkinliğinden birkaç hafta sonra piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. K748 model numarasına sahip yakında çıkacak bir akıllı telefon, Bluetooth SIG tarafından onaylandı.

Poco X5 Performans Canavarı Olacak!

Haftalık Telefon Haberleri

Poco X5 modelinin tanıtımının bir hayli yakın olduğunu tahmin ediyoruz. Özellikle Geekbench listelerinde de ortaya çıkmasıyla yakında tanıtılacağını söyleyebiliriz. Fakat global lansman yakın olsa da Türkiye ihtimali hakkında henüz ortaya çıkan net bir detay bulunmuyor. Çünkü genellikle global lamandan aylar sonra Türkiye’ye giriş yaptığı için söz konusu modelinin Türkiye’ye girişinin yakın olmadığını söyleyebiliriz. Ortaya çıkan Geekbench sonuçlarını incelediğimizde 22111317PG model numarasına sahip Poco X5 modelinin teknik özelliklerinin sunulduğunu görmekteyiz.

 

Samsung Galaxy M54 Zarif Tasarımı İle Görüntülendi!

Samsung Galaxy M54

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, ön panelinde ince çerçeveler yer alıyor. Genellikle M serisi modellerine benzer fiyat etiketine sahip olan akıllı telefonlarda, genellikle daha kalın çerçeveler tercih ediliyor. Fakat yakında tanıtılacak olan Galaxy M54 modelinde, üst segment bir modeli andıran ince çerçeveler yer alıyor. Ayrıca cihazın ön panelinde bulunan delikli, ekran tasarımı da, daha şık durmasını sağlamış.

Samsung Galaxy A34 En Ucuz 5G Telefon Olacak!

Haftalık Telefon Haberleri

Galaxy A34, damla çentikli ekran tasarımı ve ince çerçeveler ile bizleri karşılıyor. Kamera tasarımına baktığımızda ise Samsung’un klasikleştirdiği dikey konumlandırma ile karşılaşıyoruz. Teknik özelliklerine gelecek olursak 90 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inç FHD+ AMOLED ekran ile önceki modelle benzer özellikler sunuyor. 25W şarj destekli 5.000 mAh pile sahip olması bekleniyor. 48 MP ana kamera özelliği olan Galaxy A34, IP67 su geçirmezliğe sahip olacak şeklinde sızıntılar bulunuyor.

Nokia C12 Uygun Fiyatıyla Piyasaya Sürüldü!

Haftalık telefon haberleri yazımıza Nokia modeli ile devam ediyoruz. HD+ çözünürlüğe sahip bir LCD olan 6,3 inçlik bir ekran ile gelen yeni Nokia modeli, ekran tarafında pek de üstün özellikler sunmayı amaçlamıyor. Günü kurtaracak özellikler ile gelen modelin, genel olarak giriş segment modeller arasında rekabet edeceğini biliyoruz. Unisoc SC9863A1 yonga setine sahip olan model, bu yonga setini 2 GB RAM ile destekleyecek. 2 GB RAM‘i yetersiz bulan kullanıcılar için ise, yeterli olacağını söyleyebiliriz.

Oppo Find N2 Yakında Tanıtılacak: Katlanır Cihazlara Yenisi Ekleniyor!

Oppo Find N2

Haftalık telefon haberleri makalemizin son haberinde yeni Oppo cihazı yer alıyor. GeekBench listelerinde ortaya çıkan modelin, tek çekirdeklide 906, çok çekirdeklide ise 3.132 puan aldığını görmekteyiz. MediaTek imzası taşıyan Dimensity 9000+ yonga setine sahip olacak modelin, 12 GB ve 16 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği, 256/512 GB olmak üzere iki farklı dahili depolama alanının yer alacağı tahmin ediliyor.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Pazarında Lider Kim? Apple mı Samsung mu?