Samsung Galaxy A54 Hızlı Şarj Desteği İle Geliyor!

Samsung Galaxy A54

Samsung Galaxy A54 modeli, tanıtıma haftalar kala pil kapasitesi ve hızlı şarj teknolojisi ile sızdırıldı. İşte yeni model hakkında tüm sızıntılar.

Cihazın tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, piyasadaki diğer A serisi modellerine benzer bir görünüme sahip olduğunu görüyoruz. Ön panelini incelediğimizde, ince çerçevelere sahip bir panel karşımıza çıkıyor. Genellikle orta segment akıllı telefonlarda sunulan akıllı telefonların daha kalın çerçeveler ile geldiğine şahit oluyorduk. Fakat A54 modelinin, üst segment akıllı telefonlara benzer bir tasarım ile geldiğini söyleyebiliriz.

Arka panelini incelediğimize ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurullumu yer alıyor. Bu kameraların özellikleri hakkında henüz rotaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat tasarımını incelediğimizde, üç kameranın da herhangi bir yuvaya bağlı olmadığını, birbirinden bağımsız bir dizilime sahip olduğunu görmekteyiz. Bu da söz konusu serideki tasarım olarak en köklü değişimler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy A54 Hızlı Şarj Desteği İle Geliyor!

Samsung Galaxy A54

Sızdırılan belgelere göre Samsung Galaxy A54 modeli 5.100 mAh’lık bir pil desteği ile gelecek. Ayrıca bu pili desteklemek için ise 25W hızlı şarj desteğinin yer alacağını belertelim. Tabii ki bu şarj hızını yetersiz bulan kullanıcılar olabilir. Çünkü piyasadaki Çinli markaların giriş segment akıllı telefonlarında dahi 66W hızlı şarj desteğinin yer aldığını biliyoruz. Fakat Samsung’un amiral gemisi modellerinde dahi 45W hızlı şarj desteği yer alıyor. Bu yüzden Samsung’un hızlı şarj desteği konusunda zayıf kaldığını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy A54

Ortaya çıkan teknik sızıntıları incelediğimizde ise Galaxy A54 modelinin Exynos 1380 yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Söz konusu işlemci henüz tanıtılmadığı için performansı hakkında henüz rotaya çıkan bire detay bulunmuyor. Fakat orta segment bir işlemci olarak tanıtılacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca bu yonga seti 6 GB RAM ile desteklenecek. 1-2 ay içerisinde tanıtılması beklene A serisi modelleri hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı orta çıkacaktır. Samsung’un önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen ve ülkemize de giriş yapacağına kesin gözüyle baktığımız yeni A serisi modelleri hakkında yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Pazarında Lider Kim? Apple mı Samsung mu?