Harmony OS 3.0 Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Yakında Geliyor!

Yeni Huawei HarmonyOS

Harmony OS 3.0 işletim sistemi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte Huawei tarafından geliştirilen sürüm hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere Huawei, bir süredir ABD ambargosu ile karşı karşıya. Bu durumdan dolayı bütün Huawei cihazlarında Google Play Hizmetleri kullanılamıyor. Haliyle bu hizmetlerin kullanılmamasının çok büyük sonuçları mevcut. Özellikle Google Haritalar, Google Play Store gibi önemli yazılımların kullanılmaması, Huawei cihazlarını olumsuz yönde etkiledi. Bu yüzden son 1 yılda Huawei cihazlarının bu sorundan muzdarip olduğunu biliyoruz.

Fakat Huawei, geliştirdiği aplikasyon mağazası ve diğer sistemleri ile, kendi bünyesi altındaki cihazlarına entegre ettiği teknolojisi ile, sektörde tutunmaya devam ediyor. Hal böyle olunca Huawei’nin yeni cihazları karşımıza çıkmaya devam ediyor. Örneğin Google servisleri yerine Huawei tarafından geliştirilen servisler bir hayli ilgi görüyor. Harmony OS işletim sistemi de, diğer Huawei cihazları ile entegre olarak çalışması konusunda oldukça işlevsel bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Harmony OS 3.0 sürümünün tanıtım tarihi belli oldu. İşte yakında tüm Huawei modellerine kullanılabilir hale gelmesi beklenen yeni sürüm hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Harmony OS 3.0 Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Yakında Geliyor!

Harmony OS 3.0

Harmony OS 3.0 sürümü, 27 Temmuz tarihinde tanıtılacak. Huawei, HarmonyOS 3.0 sürümü ile birlikte, söz konusu sürüme sahip cihazlar arasında ekosistem kolaylığını da sağlayacak. 3.0 sürümü ile alakalı sunulacak olan özellikler hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat iddialara göre hem görünüş tarafında hem de optimizasyon tarafında daha yüksek performans sergileyecek cihazlar karşımıza çıkacaktır. Fakat Huawei’nin, Harmony OS işletim sistemini piyasaya sunduğundan beri oldukça optimize ve yüksek performansa sahip cihazlar karşımıza çıktığı için, yeni sürümün de beklentilerin üstüne çıkması bekleniyor.

Huawei HarmonyOS alacak cihazlar

27 Temmuz tarihinde gerçekleşecek olan etkinlikte Huawei’nin ‘geleceği’ ve ‘evrimi’ ortaya konulacağı Tweetlendi. Ayrıca bu sürüme sahip olacak modeller hakkında da henüz ortaya çıkan bir detay ortaya çıkmış değil. Fakat lansman tarihi yakın olduğu için, önümzüdeki günlerde Harmony OS 3.0 sürümünün geleceği modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Z Fold4 ‘ün Tanıtım Tarihi Görüldü! Yeni Katlanabilir Telefon!