Her okula bir siber güvenlik laboratuvarı!

Berqnet Firewall, yürüttüğü Her Okula Bir Siber Güvenlik Laboratuvarı sosyal sorumluluk projesiyle siber güvenlik okuryazarlığı eğitimi verdi.

Berqnet Firewall tarafından hayata geçirilen “Her Okula Bir Siber Güvenlik Laboratuvarı” isimli sosyal sorumluluk projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Son olarak, geçtiğimiz hafta Kocaeli Mehmet Tuğrul Tekbulut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde siber güvenlik laboratuvarı kurulan proje kapsamında, öğretmenlere kapsamlı siber güvenlik ekosistemi ve firewall ürünleri hakkında detaylar aktarılırken, 300’e yakın bilişim öğrencisine ise siber güvenlik okuryazarlığı eğitimi verildi.

Rusya, Çin, İran ve Kuzey Kore siber saldırı tehlikesi saçıyor!

Proje ile müfredatında bilişim dersleri bulunan okullara teknik altyapı, laboratuvar kurulumu ve temel bilişim ve siber güvenlik eğitimleri verilirken bu güne kadar 100 öğretmen ve 900 öğrenciye ulaşıldı.

Türkiye’nin siber güvenlik gücüne katkı sunmayı hedefliyoruz!

Türkiye’nin siber güvenlik gücüne katkı sunmayı hedeflediklerini belirten Berqnet Firewall Genel Müdürü Dr. A. Murat APOHAN, “Eğitime yüzde 100 destek misyonuyla her okula bir siber güvenlik laboratuvarı kazandırmak istiyoruz.

Özellikle gelecekte bu alanda ilerlemek isteyen gençlere staj ve iş imkanı sunmak için de üstümüze düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğiz.

siber güvenlik laboratuvarı

Düzenli aralıklarla devam ettirdiğimiz eğitimlerin yanı sıra siber güvenlikle doğrudan alakalı olan derslerin, bilişim alanında dersleri bulunan okullara yönelik MEB müfredatına alınması için gerekli girişimlerin başlatılması noktasında da gerekli girişimleri yürütüyoruz.

Böylece hedeflediğimiz farkındalığı oluşturacağımıza ve ülkemizin parlak gençlerinin bu alanda daha donanımlı ilerlemesine ve yetiştirilmesine katkıda bulunacağımıza inancımız tam!” ifadelerini kullandı.

2020’de 10 bin öğrenciye siber güvenlik okuryazarlığı eğitimi vereceğiz

2018 yılında uygulamaya geçirilen projenin ilk etabında Kocaeli’nin köklü eğitim kurumlarından İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Bilgisayar Programcılığı öğrencilerine eğitim verilerek okul bünyesinde bir siber güvenlik laboratuvarı kurulması için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Eğitime verdiğimiz desteği sürekli hale getirerek 2020 dahil olmak üzere her yıl 10 bin yeni gence ulaşmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.