Her üç şirketten biri dijital felaket yaşıyor

Her üç şirketten biri dijital felaket yaşıyor

PAYLAŞ

Tüm dünyada gerçekleşen siber saldırılardan, ülkemizde de farklı sektörlerden birçok şirket etkileniyor. Dijital felaket kurtarma ve iş sürekliliği alanında uzman Clonera Bilişim Hizmetleri, felaket kurtarma ve iş sürekliliği alanında önlem almayan şirketlerin risk altında olduğunu belirtiyor.

www.felaketlerolur.com adresi üzerinden yürütülen bir araştırmada, Türkiye’deki şirketlerin dijital felaket yaşanmasına hazır olmadığının altı çiziliyor. Araştırmanın sonuçlarında her 3 şirketten birinin dijital felaket yaşadığı ve her 2 şirketten birinin önlem almadığı vurgulanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Clonera Genel Müdürü Evren Ballı, “Geçtiğimiz Mayıs ayında da yaklaşık 200 bin bilgisayarı etkileyen fidye yazılımına benzer bir senaryoyla global bir siber saldırı gerçekleşti. Başta Kuzey Avrupa olmak üzere biz dahil tüm dünya bu felaketten etkilendi. Dünya çapında yapılan araştırmalara göre, son 5 yılda dünyadaki her 3 şirketten biri dijital felaket yaşadı. Bu şirketlerin %93’ü 5 yıl içinde yok oldu. Felaketler nedeniyle şirketlerin yaşadığı operasyonel kesintilerin maliyeti 3,5 milyon Dolar’ın üstünde.” dedi.

Dijitalleşen dünyada felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümlerinin şirketler için hayati önem taşıdığını belirten Ballı, sözlerine şöyle devam etti: ”Clonera olarak sunduğumuz felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümüyle, felaket sonrası en kısa sürede veri, sistem ve uygulamaları erişilebilir ve çalışır hale getirerek şirketlerin para kaybetmesini önlüyoruz. Üstelik bu hizmeti, geleneksel yöntemlere göre %80 daha düşük maliyetle sunuyoruz.”

Qualcomm’dan gelişmiş parmak izi tarama ve kimlik doğrulama teknolojisi


CEVAP VER