Hibrid çalışmada işletmeleri başarıya götüren 5 madde


Hibrid çalışmada işletmeleri başarıya götüren 5 madde: Cisco Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Reem Asaad yazdı.

.

Çalışanların ve şirketlerin işe yaklaşımı pandemide değişiyor ve farklı yönlerden gelişmeye devam ediyor. Pandemide sektörlerin çoğu uzaktan çalışma modeline geçerken ortaya çıkan zorluklar, Cisco’nun ön planda olduğu yenilikçi teknolojik çözümlerle aşıldı. Bugün artık çok sayıda ülkenin yeni normale geçişiyle dünya yeni bir dönemi yaşarken işletmelerin bu süreçte esnek olmaları her zamankiğnden daha fazla önem taşıyor. Hibrid çalışma döneminde esneklik hayati öneme sahiptir ve şirketlerin, çözümlerinin çevik, kapsayıcı, destekleyici, güvenli ve BT ekipleri tarafından kolayca yönetilebilir olmasını sağlaması gereklidir.

Cisco, eskinin uzaktan çalışma dünyasından hibrid çalışmaya geçiş sürecinde potansiyellerinin tamamını gerçekleştirebilmeleri adına müşterilerine ve iş ortaklarına destek sağlamak için her türlü çabayı gösteriyor. Pandemi öncesinde ve sırasında iş yapış biçimlerinde meydana gelen önemli değişiklikler yeni çalışma türlerinde evrilmeyi sürdürürken, Cisco’nun iş birliği araçları işletmelere bu konuda yardımcı olabilir.

Şirketlerin etkili ve sürdürülebilir hibrid yol haritaları geliştirmesini sağlamak adına Cisco olarak bu geçişin başarısında büyük öneme sahip beş temel unsur belirledik:

  1. Esneklik: İnsanlar nerede, ne zaman ve nasıl çalıştıkları konusunda esneklik istiyor. Bu da çözümün basit bir telefon konuşmasından en büyük toplantı veya etkinliğe kadar ekibinizin ihtiyaç duyduğu her türlü iletişim ve etkileşime uyarlanması gerektiği anlamına geliyor. Bu açıdan söz konusu çözümün bulut üzerinden arama ve diğer iş birliği platformları gibi araçlarla çalışanların, kuruluş içindeki ve dışındaki tüm kişilerle çalışabilmesini sağlaması gereklidir.

 

  1. Kapsayıcılık: Hibrid çalışma, kapsayıcılığı tamamen uzaktan veya tamamen ofiste çalışmaya kıyasla daha zor hale getiriyor. Cisco olarak biz, insanların hangi dili konuştuklarından veya nerede olduklarından bağımsız olarak herkes için eşit deneyimlerin sunulmasını ve insanların sözsüz olarak da kolayca iletişim kurmasının sağlanmasını öneriyoruz. Uzak katılımcıların yalıtılmış veya dışlanmış hissetmesini önlemek için hibrid toplantılarda her çalışanın eşit bir katılımcı gibi hissetmesi gerekiyor.

 

  1. Destekleyicilik: Çalışanların iyi hissetmek ve kurumsal bağlılık için empatiye ihtiyacı vardır. Birçok kişi sanal ortamda çalışmaktan dolayı tükenmişlik hissedebilir ve ofise dönüş konusunda endişeli olabilir. Uygulanacak çözümün, çalışanların bu anlamda yaşadığı yorgunluğun azaltılması bekleniyor. Ofise güvenli bir dönüş için sağlıklı bir iş ortamıyla çalışanların konsantrasyonunun korunmasına olanak tanıyan çözümler sunmak gerekiyor.

 

  1. Güvenlik: Hibrid çalışma ortamı olası güvenlik açıklarına yol açıyor. İnsanların artık her yerden çalışmasıyla risk yüzeyi ve tehditler büyük ölçüde genişledi. Bu noktada güvenlik önlemlerinin sonradan eklenmiş bir özellikten çok, ürünün dahili özelliği olması ve varsayılan özellik olarak kişilerin gizliliğine saygı göstermesi gerekir.

 

  1. Yönetilebilirlik: Hibrid çalışma yalnızca ana ofis veya kampüs için değil, aynı zamanda tüm evden ve uzaktan çalışma konumları için performans ve kalite sağlamak zorunda olan BT ekiplerinin baş etmesi gereken karmaşıklığı artırıyor. Bu açıdan, kullanıcılar için en iyi deneyimi sağlamak adına gerçek zamanlı verilerle yazılım, donanım ve tesisler için tüm çalışma ortamının sorunsuz bir biçimde yönetilmesi gerekiyor. Artık her toplantının video bağlantısı gerektirmesi nedeniyle, uygulanan çözümün aynı zamanda hibrid çalışmanın ortam ve bant genişliği ihtiyaçları için optimize edilmiş modern bir bulut altyapısıyla kurulmuş olması gerekiyor.

Webex yenilikçi dijital iş yeri çözümleriyle Cisco, hibrid çalışma türlerine geçiş yapan şirketleri destekliyor. Yeni bir görünüş ve kullanım hissine sahip platform, içerisindeki uygulamaların ayrı ayrı satın alınmasına kıyasla yüzde 40 daha uygun fiyatla hibrid iş birliğini destekliyor. Slido’nun dinleyicinin ilgisini canlı tutmaya yönelik özelliklerini içeren platform ve yakında Socio’nun hibrid etkinlik yönetim araçlarının bir araya getirilmesiyle, her türlü fiziksel, sanal ve hibrid etkinlik için en kapsamlı etkinlik platformunu sağlayacak.

Gelecekteki toplantı deneyimleri ve konferansların yüzde 98’inin en az bir uzak katılımcı içermesi beklenirken, bu teknolojiler tüm sektörlerde daha da önemli bir rol oynayacak. Müşteriler ve iş ortakları aynı zamanda, görüntülü arama ve sesli konferanslarda ses kalitesini artırmaya yönelik ses zekası; yapay zeka ile kullanıcıyı içine alan bir görüntülü konuşma deneyimi için toplantı katılımcılarını ayrı ayrı çerçeveler içine alan kamera zekası ve iş yerinde veya evde masa üstü için tasarlanmış güçlü bir hepsi bir arada işbirliği cihazı olan Webex Desk olmak üzere, dinleyicilerin katılımını artırmak için Cisco’nun yeni dinleyici etkileşim araçlarından faydalanacak. Tüm bu yeniliklerin temelini ise, gizli bilgileri otomatik olarak engelleyip kaldıran ve artık mesajlaşma içerisinde de kullanılabilir olacak, Cisco’nun güvenli deneyimi oluşturuyor.

Hibrid çalışmada işletmeleri başarıya götüren 5 madde:
Cisco Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Reem Asaad

İlgili Haberler

>> Cisco Kripto Para Madenciliği Raporunu Yayınladı, Bakın Ne Gibi Tehditler Var


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here