Xiaomi telefonlarda kesin bilmeniz gereken 5 gizli kod!

Xiaomi ilk müşterilerine para verdi

Xiaomi telefonlarınızı akıllandıracak 5 gizli kod sizler için listeledik. İşte kesinlikle bilmeniz gereken o kodlar.

.

Bildiğiniz gibi Xiaomi telefonlarının kök erişim iznine ihtiyacı olmadan çoğu gerekli işlemleri basitçe gerçekleştirebiliyorsunuz. Hemen hemen her Xiaomi, Redmi, Poco, Blackshark cihazlarında bulunan telefon uygulamasından, kesin bilinmesi gereken pratik yardımcı programları aktif etmek için Android cihazlarda belirlenmiş gizli kodları girebiliriz. Etrafınızdaki herkes muhtemelen Android cihaz kullanıyordur ve Android cihazlara ait çok çeşitli kodları biliyorsunuzdur. Yine de bu kodların hepsi Xiaomi cihazlarında düzgün çalışmayabiliyor. Burada ise Xiaomi, Redmi, Poco, Blackshark cihazlarında çalışan 5 gizli kodu sizler için sunuyoruz. İşte Xiaomi ailesine ait akıllı telefon kullananların kullanımını kolaylaştıracak o kodlar.

Xiaomi telefonlarda kesin bilmeniz gereken 5 gizli kod!

Akıllı telefonlar hakkında daha fazla bilgi bilmek, ve hatta Xiaomi telefonunuzun orijinal olup olmadığını veya bunun yerine size sahte mi satıldığını, orijinal mi satıldığını bilmek için gerekli olan ilk gizli kod, IMEI kodunu almamızı sağlayan koddur. Temel olarak Telefon uygulamasına * # 06 # kodunu girmemiz gerekiyor ve farklı IMEI kodları ekranda karşımıza çıkacaktır. Bu IMEI öğrenme kodu sayesinde karşımıza çıkan numarayı, garanti belgesinde yazan teknik servis numarasından yetkiliye ulaşarak, cihazınızın orijinal olup olmadığını ve garanti durumunu öğrenmenizi sağlar. Bu sayede olası bir kaçak getirilen telefon durumda garanti ve kayıt bilgisini kolayca öğrenmek mümkün.

Xiaomi Mi 12

Eğer telefonunuzda bir hata varsa * # * # 284 # * # * kodunu girmek tam bir hata raporu oluşturacaktır. Bu pratik kılavuzda tartıştığımız gibi daha sonra Xiaomi teknik desteğine gönderebiliriz. Xiaomi modellerinde kullanabileceğiz *#*#6484#*# kodu terminalin ve tüm sensörlerinin kontrol edilmesine olanak sağlar.

*#*#4636#*#* da oldukça kullanışlıdır. Bu, Xiaomi, Redmi veya POCO’muza takılı farklı SIM kartlarla ilgili bilgilerin yanı sıra WiFi bağlantısıyla ilgili bilgi ve test araçlarını göstermemizi sağlar. VoWiFi veya etkinleştirmek için * # * # 869434 # * # * kodu, voLTE teknolojisini etkinleştirmeniz için ise * # * # 86583 # * # * kodunu yazmanız gerekmektedir.

İlgili Haberler:

>> Fiyat performans odaklı en iyi 5 Xiaomi telefon: Bu liste can yakar!

>> Xiaomi CEO’sunun Kullandığı Telefon Ortaya Çıktı: Yok Artık Dedirtti

. . . . .