Hızlı Şarj Devrimi Geliyor: Büyük Avantajlar Sağlayacak

Hızlı şarj devrimi

Hızlı şarj devrimi ile birlikte çok ciddi avantajların sağlanması bekleniyor. Hadi gelin hem bu avantajlara hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Özellikle son dönemlerde akıllı telefon alanında son derece ilginç değişimler yaşanıyor. Her ne kadar iPhone 14 ile birlikte büyük bir hayal kırıklığı ortaya çıksa bile yine de bazı önemli değişimler görülüyor. Çin’in en büyük akıllı telefon üreticileri kendi aralarında büyük bir atılama imza attı.

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda hızlı şarj ve batarya için bazı çalışmalar yapıldığı görülüyor. En yüksek kapasiteli bataryaları kullanmak isteyen tüketiciler bir süredir bu durumdan şikayetçiydi. Bataryaların yeterli güce sahip olmadığı ifade ediliyordu. Şimdi ise artık akıllı telefon üreticileri bunu değiştirecek.

Hızlı şarj devrimi büyük markaları birleştirdi

Huawei, Oppo, Xiaomi ve Vivo kendi aralarında büyük bir devrime imza attı. Bu yeni çalışma ile birlikte artık şirketler hızlı şarj üretecek. Böylece hızlı şarj ekosisteminin çok daha hızlı bir şekilde yaygınlaşması amaçlanıyor. Hızlı şarj teknolojilerine geçiş için ortaya atılan teşviklerden sadece bir tanesi bu olacak.

Hızlı şarj devrimi

Akıllı telefon üreticileri küresel olarak bir hızlı şarj standardı oluşturmak istiyor. Böylece markalar ne tür hızlı şarj ürünleri üretirse üretsin bu bir standart dahilinde yer alacak. Yani 4 büyük markanın bütün şarj aletleri kendi arasında uyumlu hale gelecek. Aslına bakacak olursak bu gelişmenin Samsung ve Apple gibi markalara karşı yapıldığını görüyoruz.

Hızlı şarj desteği tüm cihazlara gelebilir

Yapılan çalışma ile birlikte 2 önemli faydanın sağlanacağı tahmin ediliyor. Bunlardan ilki bütün Çinli akıllı telefon markalarının ortak şarj aletleri ile kullanılması sağlanacak. Aynı zamanda 40 watt hızlı şarj desteği sabit hale gelecek. Ancak markalar bunu düzenli olarak arttıracak.

Hızlı şarj devrimi ile birlikte birçok akıllı telefon devinin bu teknolojilerini geliştireceği tahmin ediliyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> OnePlus 11R Sızdırıldı: 100W Şarj Ve Daha Fazlası!

>> Oppo Reno 9 Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak: Orta Segmentin En İyisi!