Altcoinlerde Felaket Senaryoları Yatırımcıyı Korkutuyor: Yüzde 60 Düşüş Olabilir

Altcoinlerde felaket senaryoları

Altcoinlerde felaket senaryoları yatırımcının motivasyonunu altüst ediyor. Özellikle bazı analistler büyük bir moral bozukluğuna neden oluyor. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Kripto para dünyası her geçen gün yeni bir tehlike ile karşı karşıya. Mesela geçtiğimiz aylarda ABD Merkez Bankası tarafından alınan kararlar ciddi düşüşlere neden olmuştu. İşin tuhaf tarafı ise kısa bir süre önce tüm kripto para birimlerinin rekor seviyede yükselmesiydi. Yani bu alanda her an her şey olabiliyor.

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin 40 bin dolar düzeyindeydi. Gelen kötü haberler ve bazı spekülasyonlar nedeniyle fiyatı önemli ölçüde aşağı çekildi. Sırasıyla 34, 29, 22 ve 18 bin dolar seviyeleri görüldü. Şu an geldiğimiz noktada altcoinlerin de tehlikede olduğunu görüyoruz.

Altcoinlerde felaket senaryoları

En büyük altcoin olan Ethereum haricinde diğer tamamının ciddi bir düşüş yaşayacağı tahmin ediliyor. Kripto para analisti olan Jason Pizzino analiz videosunda büyük bir düşüş daha geleceğini belirtti. Yaklaşık olarak 221 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan altcoinlerin düşmeye devam edeceğini söyledi.

Altcoinlerde felaket senaryoları

Yaptığı açıklamaya baktığımızda Ethereum ve Bitcoin için aynı durumun geçerli olmadığını belirtti. Ona göre bu iki dijital varlık gücünü korumaya devam edecek. Ancak söz konusu diğer kripto para birimleri olunca aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Ayrıca düşüşün 12 ay boyunca devam edeceğini açıkladı.

Yüzde 60’lık gerileme bekleniyor

Dünyanın en büyük kripto para birimleri içerisinde yer alan Ethereum 1342 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Ancak son 30 gün içerisinde yüzde 10 düzeyinde değer kaybettiğini belirtelim. Diğer dijital ağırlıklar ise en az yüzde 20 oranında değer kaybına uğradı.

Altcoin piyasası şimdilik kendi gücünü korumaya devam ediyor. Eğer analistin söylediği doğruysa 12 ay boyunca altcoinlerde felaket senaryoları ortaya çıkacak.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin ve Altcoinler İçin Yeni Seviyeler Gelecek: Analistler Tahmin Yürüttü

>> Bu Altcoinler Rekor Seviyelere Ulaşabilir: Ünlü Analistler Açıkladı