HMD Global’in belgelerine göre yeni Nokia modelinin adı belli oldu!


HMD Global’den sızdırılan bilgilere göre yakında piyasaya sürülecek yeni modelin ismi Nokia 10 olacak. İşte tüm detaylar. 

Telefon pazarında bir zamanlar ortalığı kasıp kavuran Nokia, bir süredir istediği ivmeyi, yeterli çabalarına rağmen, yakalayamıyor. Çinli dev markaların önde geldiği akıllı telefon pazarında HMD Global’in satın aldığı Nokia, son zamanlarda çıkarttığı modeller ile ne yazık ki eskisi kadar rağbet görmüyor. HMD Global’in yakın zamanda tanıtacağı yeni Nokia modeli hakkında bilgiler edinildi. HMD Global’in yeni modelinin isminin Nokia 10 olacağı öğrenildi. Nokia 9 PureView modelinin halefi olması beklenen Nokia 10 hakkında detaylı ayrıntılar henüz paylaşılmış değil. Fakat yakın zamanda gerekli bilgiler sızdırılacaktır. 

nokia 10

HMD Global’in yeni modeli Nokia 10 nedir 

Henüz hakkında görseller paylaşılmamasına rağmen, sızdırılan belgelerde telefon hakkında farklı bilgiler de yer almakta. Belgelerde HMD Global’in bundan sonra çıkartacağı Nokia modelleri hakkında planları da yer alıyor. HMD Global’e göre 3 ile 5 yıl arasında Nokia, akıllı telefon pazarının dev isimlerinden biri olacak. Bu amaç uğruna yıllardır modeller çıkartmaya her ne kadar devam edilse de beklenilen ilgiliyi henüz görmedi diyebiliriz. Belgelere göre HMD Global’in ilk amacı Google ile sürekli etkileşim halinde olmaya devam etmek. Qualcomm ve Google, yakın zamanda HMD Global’e yatırım yapmıştı. Bu yatırımların sonucunda ise tüketiciler, fiyat, performans ve tasarım açısından tatmin edecek modeller görmeyi umuyor. 

Google’ın yatırımlarından anlaşılacağı üzere her modelinde Saf Android deneyimi sunulan Nokia modelleri, ”Her fiyat için Pixel’ler’’ anlayışıyla telefon üreterek, bütçe ayrımı yapmaksızın herkes için akıllı telefon üretmek amacını bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu sayede insanların ihtiyacına göre her fiyattan bir model üreterek tüketici kitlesini arttırmak amaçlı bir satış politikası izliyor diyebiliriz. Sızdırılan belgelerde HMD Global’in, ABD, ÇinHindistan, Rusya, Endonezya, Birleşik Krallık, Almanya, Güney Afrika gibi ülkelere satış konusunda odaklandığını görmekteyiz. Yeni Nokia 10 hakkında sızdırılacak daha fazla bilgi için takipte kalın. 

İlgili Haberler

>>  Nokia Android 11 güncelleme takvimini açıkladı!

>> Microsoft Nokia’yı Satın Alabilir: İşte Nedeni!