Nokia bu senen ilk yarasında yeni telefonlarıyla geliyor

Nokia iş ilanı

Nokia, 2021 yılının ilk yarasında birçok yeni akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İşte detaylar.

Finlandiya merkezli Nokia, akıllı telefon üretimini HMD Global çatısı altında devam ediyor. Bu senenin ilk yarasında üç yeni akıllı telefon sunmayı planlıyor. NokiaPowerUser tarafından paylaşılan bilgilere göre Nokia 1.4 tanıtılacak ilk model olabilir ve ardından 5G destekli Nokia 6.3/6.4 ile Nokia 7.3/7.4 modelleri piyasaya sürmeye gelebilir.

NokiaPowerUser tarafından paylaşılan rapora göre yeni gelecek akıllı telefonlar 2021 senenin ilk yarısında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Nokia’nın 2021 yılı boyunca 5G bağlantılı en az dört yeni akıllı telefonu piyasaya sürme planlarını hayata geçirmeyi çalışacak.

Daha önce bazı özellikleri sızdırılan akıllı telefonların isterseniz bir daha hatırlayalım.

Nokia

Nokia gelecek akıllı telefonların özellikleri

Nokia 1.4

Giriş seviyesi olan akıllı cihaz, 6,5 inç büyüklüğünde ve HD+ çözünürlüğe destekleyen LCD bir ekrana sahip. Donanım tarafında dört çekirdekli bir yonga setine sahip olacak akıllı telefon, 1 GB RAM ve 16 GB GB dahili depolamaya sahip olacak. Kamera yönünde ise arka tarafında 8 MP ana kamera ve 2 MP ikincil bir sensör bulunmaktadır. Ön kamerası ise 5 MP’e sahip ve batarya yönünde 4.000 mAh yer alacak.

Nokia 6.3/6.4

Orta seviye olan bu cihaz ise 5G desteği bulundurmayı planlanıyor. 6.45 inç boyutunda damla çentikli bir ekrana sahip olacağı belirtilen akıllı telefonda dört bir arka kameraya sahip olacak. 24 MP ana kameranın yanında 12 MP ultra geniş açı, 2 MP makro ve 2 MP derinlik sensörüne sahip olacak. Ön kamerasında ise 16 MP İşletim sisteminde ise Android 11 sürümü olması bekleniyor.

Akıllı telefon modelinde Snapdragon 730 veya Snapdragon 670 serisine ait bir yonga seti kullanılacak ve 3 GB RAM‘e sahip olması bekleniyor.

Nokia 7.3/7.4 5G

Akıllı telefondan sızdırılan bilgilere göre donanım özellikleri arasında Snapdragon 690 sahip bir yonga seti kullanacak. 6/8 GB RAM ve 64/128 GB dahili depolama alanı yer alması bekleniyor. 6,3 inç ekran boyutuna sahip olması beklenen akıllı telefon, Full HD+ çözünürlüğe sahip ve 90 Hz yenilenme hızına sahip olması bekleniyor. Kamera tarafında ise 64 MP ana kamera, 48 MP ikincil kamera, 12 MP ultra geniş kamera, 2 MP makro ve 2 MP derinlik sensörüne sahip olacağı bekleniyor.

>>OnePlus 9 ve 9 Pro’nun temel özelikleri açıklandı