Hogwarts Legacy mi yoksa CyberPunk 2077 mi? İşte Oyuncuların Tercihleri

Hogwarts Legacy, Steam tarihindeki en başarılı ücretli single player erken erişim oyunlarından bir tanesi olarak kayıtlarda yerini aldı. An itibarıyla yüz binlerce oyuncu, bu oyunu ön sipariş verdi ve erken erişim avantajından yararlanarak bu oyunu oynuyor.

Hogwarts Legacy, oyunu ön sipariş verenler tarafından son birkaç gündür oynanabiliyordu. Bugün itibarıyla da herkese açık olarak satışa sunulmuş oldu. Genel satıştan önce gelen rakamlar ise, oyuna ciddi bir ilginin olduğunu çoktan kanıtlıyor. IGN’deki veriler, oyunun erken erişim sürecindeyken Steam’de yaklaşık 500 bin kişi tarafından oynandığını ortaya çıkardı.

Hogwarts Legacy mi yoksa CyberPunk 2077 mi? İşte Oyuncuların Tercihleri

“Peki tüm zamanlardan ilk sırada kim var?” derseniz, cevabı CyberPunk 2077 olarak verebiliriz. Bu oyun, eş zamanlı olarak 1 milyon oyuncu barajını geride bırakmayı başarmıştı. Her ne kadar sorunlu bir oyun olsa da, CyberPunk 2077 için beklentiler çok yüksekti ve günümüzde de zaman zaman konuşulmaya devam ediliyor.

Hogwarts Legacy inceleme puanları

Vgames – 100
PlayStation Universe – 95
AusGamers – 91
IGN – 90
Screen Rant – 90
Jeuxvideo.com – 90
Gamereactor UK – 80
GameStar – 78
Guardian – 60

Oyunun Metacritic’teki PlayStation 5 puan ortalaması 85. Xbox Series X inceleme puan ortalaması 89. PC inceleme puan ortalaması da 82.

Hogwarts Legacy, kaç saatlik oyun süresi sunuyor?

Oyunu ana hatlarıyla bitirmek ve final videosuna erişmek için en az 35 saatlik süreç şart. Tabii bunun haricinde, yapımda pek çok yan görev mevcut. İsterseniz devasa tasarlanmış oyun dünyasında gezintiye çıkabilecek ve keşif yapabileceksiniz. Bu unsurları da eklediğimizde, bu sefer oyun süresi ciddi miktarda artacak. Bazı sızıntı bilgilerde, oyunu %100 tüm detaylarla tamamlayabilmek için en az 75 saate ihtiyacınız olduğu aktarılıyor.

Hogwarts Legacy, şu an Steam’de 700 TL’lik satış fiyatı etiketine sahip. Eğer dijital lüks sürümü almak isterseniz, bu kez 800 TL ödemeniz gerekiyor. Oyunun resmi Steam sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Twitter’da Artık 4000 Karakterli Uzun Tweet’ler Yazılabiliyor. Nasıl Yapabilirsiniz?