GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? İşte Sızıntılar!

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak

GTA 6 ne zaman çıkacak sorularına cevap aramak için bugüne kadar söz konusu oyun hakkında sızdırılan tüm bilgileri derledik. İşte detaylar.

Rockstar Games’in son yıllarda en çok revaçta olan oyunu GTA V. 2013 yılında piyasaya sürülen oyun hem PS3 hem PS4 hem de Windows uyumlu olarak karşımıza çıkmıştı. Aradan neredeyse 10 yıl geçmesine rağmen, hala en çok hasılat yapan oyunların zirvesinde GTA 5 oyunun görmekteyiz. Bunun en temel sebebi ise, GTA Online platformunun oldukça ilgi görüyor olması. Çeşitli serverlar ile hala kullanıcıları üstüne çekmeyi başaran Rockstar Games, 10 yıl önce piyasaya sürdüğü oyunun dahi bu kadar hasılat yapmasından dolayı GTA 6’nın üstünde pek durmamıştı.

Özellikle 2018 yılında piyasaya sürülen, Rockstar Games’in en yüksek bütçeli oyunlarından biri olan RDR2, GTA VI’nın çıkmasını engelliyor diyebiliriz. Çünkü GTA VI bu yılarda piyasaya sürülseydi, en çok hasılat yapan iki oyun olan GTA V ve RDR 2’nin üstüne gölge düşürecekti. Bu yüzden Rockstar, yıllardır beklenen oyunu piyasaya sürmek için biraz daha bekledi. 

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? İşte Sızıntılar!

GTA 6 ne zaman çıkacak belli oldu. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda hacker bir çocuk tarafından GTA 6 oynanış videosu ve görselleri sızdırılmıştı. Oyun içerisindeki silah kullanımı ve karakterlere dair önemli ayrıntılar verilen oyun, bu sızıntı sonrası kullanıcıları üzmüştü. Çünkü ortada bir sızıntı olduğu için oyunun geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesinin daha da erteleneceği tahmin ediliyordu.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak

Rockstar’ın resmi sitesinde yayınlanan açıklamada ‘’Amacımız, en iyisini sunmak, bu derece uzun süredir sizi bekletmemizin en temel sebebi, önceki işimizin üzerine koyarak bir proje üretmek. Sizlere GTA serisinin yeni oyunu üzerinde çalışmalara başladığımızı söylemekten gurur duyuyoruz.’’ Açıklamalarında bulundu.

GTA 6 ne zaman çıkacak belli oldu. Artık GTA 6’nın kesinlikle önümüzdeki yıllarda piyasaya sürüleceği söylentileri kesinleşmiş oldu. Tabii ki söz konusu oyunun geliştirme süreci, ne kadarlık bir dönem olacak henüz belli değil. Fakat ortaya çıkan söylentilere göre GTA VI, devasa bir harita ile kullanıcıların karşısına çıkacaktı. Daha da ayrıntılı olmasını beklediğimiz bu oyunun, geliştirme sürecinin, serinin önceki oyunlarından daha hızlı sürebileceğini söyleyebiliriz. İddialar ise 2026 tarihini gösteriyor. Yani 2025 yıllarının sonu ve 2026 yılları gibi GTA 6 oyununu marketlerde görebiliriz.

İlgili Haberler

>> BMW Tutkunları İçin: Samsung Galaxy S23 Ultra BMW M Edition!