Katlanabilir Ekranlı İlk Honor Telefon Ufukta Göründü: Honor Magic V

Çinli üreticinin katlanabilir ekranlı ilk telefonu olması beklenen Honor Magic V, önümüzdeki sene katlanabilir ekranlı telefon pazarının lideri olmayı hedefliyor.

Honor, son yıllarda akıllı telefon pazarında parlayan yıldızlardan. Özellikle Huawei’den ayrılıp bağımsızlığını ilan etmesiyle önemli bir oyuncu oldu diyebiliriz. Bu sayede Amerika’nın Huawei’ye uyguladığı ambargolardan da kurtulmuş oldu ve cihazlarında Google servislerini sunabiliyor. Hatta hani “Boynuz, kulağı geçer” derler ya, benzer bir durum Honor ile Huawei arasında yaşanmaya başladı gibi… En azından “akıllı telefon” tarafında.

Firma, katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonuna dair yeni bir teaser video yayımladı. Teaser video itibarıyla kesinleşen bazı detayları sıralamamız gerekirse…

– Telefon, şu an piyasada da bulunan, yatay olarak açılıp kapanabilen ekran sistemine sahip. Yani büyük ekran kapalıyken, normal bir telefon gibi kullanabileceksiniz. Büyük ekran moduna geçiş yapıldığında ise, adeta bir tablet ekranı olacak karşınızda.

– Telefonun yanlardan kavislendirilmiş tasarım hatlarına sahip olduğu görülüyor, ama öte yandan çok da ince olmadığını düşünüyoruz. Nihayetinde hâlâ yeni bir teknoloji bu ve daha iyi olması için zamana ihtiyaç var.

– Ürünün arka tarafında çoklu kamera sistemi konumlandırılmış ve bu sistem, dışarıya doğru hafif çıkıntılı tasarlanmış. Yani cihazı açık ya da kapalı formdayken düz bir zemine koysanız bile ufak bir çıkıntı faktörü olacak.

Honor’ın katlanabilir ekranlı ilk telefonu: Honor Magic V ‘in teknik özellikleri neler?

Honor Magic V hakkında internette yayımlanan ve büyük kısmının halen “söylenti ve sızıntı” boyutta yer aldığı pek çok bilgi var. Bunları paylaşmak gerekirse…

– Honor Magic V kapalı formdayken, ön tarafta 6.5 inç değerde ekranı olacak. Ekran açıldığında ise, 8 inç tablet görünümü devreye girecek.

– Ekran çözünürlüğü olarak 2200 x 2480 ibaresi geçiyor.

– Ürün, Qualcomm’un amiral gemisi çipseti Snapdragon 8 Gen. 1 ile gelebilir.

– RAM tarafında 8GB, dahili depolama tarafında da 256GB değerlerinden söz ediliyor.

– Ana kamera değeri 108MP olabilir. Bunun anında, geniş açılı çekim ve makro çekim detayları sunan destekleyici kameralar da olabilir.

Honor, geçtiğimiz ay itibarıyla Çin’de 3 numaradaydı ve en çok telefon dağıtımı gerçekleştiren markalardan bir tanesi oldu, bu başarısını da arttıracak gibi görünüyor. Hatta böyle giderse, bir zamanlar çatısı altında yer aldığı Huawei ile farkı açabilir. Nihayetinde Huawei’nin çeşitli ambargolarla boğuştuğu bir gerçek.

> Dünyanın En Popüler Sitesi Bakın Hangisi Oldu: Buna Çok Şaşıracaksınız