Honor Magic Vs, Samsung’un Başını Ağrıtabilir! İddialı Özellikler!

Honor, MWC 23 etkinliği kapsamında, katlanabilir ekranlı yeni akıllı telefon modeli Honor Magic Vs’i görücüye çıkardı. Ürün, özellikle Avrupa’da Samsung Galaxy Z Fold 4’ü etkisiz hale getirebilecek bir seçenek olabilir. En azından an itibarıyla beklentiler bu yönde.

Honor Magic Vs, katlanabilir ekranlı yeni bir telefon. Bildiğiniz gibi son yıllarda, katlanabilir ekran teknolojisine sahip akıllı cihazlarla karşılaşıyoruz. İlk serilere kıyasla artık daha hafif ve kullanışlı modellerin geldiğini söyleyebiliriz. Tabii zamanla daha ince, daha kullanışlı ve daha iyi özelliklere sahip örnekler de gelecektir. An itibarıyla Honor Magic Vs’in detaylarından söz etmemiz gerekirse…

Honor Magic Vs

6.45 inç OLED ekranla geliyor

Honor Magic Vs, 7.9 inç değerde açık ekrana sahip. Harici ekranı ise, 6.45 inç değerde. OLED teknolojisinin tercih edildiği ve 21:9 görüntüleme oranı sunan ekran, 120Hz tazeleme değerine de sahip. Maksimum parlaklık düzeyi ise, 1200nits. Bu detaylar, görüntülerin daha geniş açıda, daha net detaylar ve yeterli parlaklık düzeyleriyle sunulabileceği anlamını taşıyor. Hem iç hem de dış mekân kullanımlarında.

Honor Magic Vs, katlanabilir ekranlı telefon pazarında dengeleri değiştirebilir

Honor Magic Vs, katlı haldeyken 12.9mm kalınlıkta. Bu değer, aslında normal bir telefon için fazlasıyla “kalın” anlamını taşıyor. Katlanabilir ekranlı telefonlar için ise, “iyi bir değer” diyebiliriz. Ürünün ekranı tamamen açıldığında ise, 6.1mm değerde kalınlık değeri ortaya çıkıyor. Yani kıyaslandığı Galaxy Z Fold 4’ten dikkat çekici düzeyde daha ince.

Honor Magic Vs

Dikkat çekici bir diğer detay ise, katlanma mekanizmasında dişliye yer verilmemesi ve özellikle ışık yansımasıyla oluşabilecek kat izi unsurunun büyük ölçüde ortadan kaldırılmış olması. Bu, hem daha iyi görüntüleme kalitesi hem de daha uzun süreli sağlam deneyimler demek.

Örneğin, Galaxy Z Fold 4’ü katladığınızda, tam da kat kısmında ufak bir boşluk oluşuyor. Bu boşluk, cihazı çantaya ya da cebinize koyduğunuzda tozların toplanmasına yol açabiliyor. Honor’ın ürünü ise, tamamen katlanabiliyor ve boşluk ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Yetkililer, ürünün 400 bin kez katlanmaya dahi dayanıklı olduğunu bildiriyor.

Tam 5000mAh pile sahip! Normal Android telefonlarda gördüğümüz değer

Cihaz, gücünü Qualcomm’un hazırladığı Snapdragon 8+ Gen 1 çipsetinden alıyor. Yani oldukça güçlü. Bir diğer güçlü olduğu taraf da pil.

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefon çözümü Galaxy Z Fold 4, 4400mAh pile sahip. Honor Magic Vs ise, 5000mAh pil kapasitesiyle geliyor ve Samsung’u bu alanda da geride bırakabiliyor. Tabii “Niye sürekli karşılaştırıyorsunuz?” diye sorabilirsiniz. Bunu biz değil, Honor yetkilileri yapıyor. Biz de sizlere aktarıyoruz.

Tabii an itibarıyla en çok merak ettiğimiz detay, bu ürünün ülkemizde nasıl bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı…

İlgili Haberler

>> Nokia G22 Duyuruldu! Telefonumu Kendim Tamir Ederim Diyenler İçin!