Uygun fiyatlı iPhone: iPhone SE 4 Geliyor!

keşfedilmemiş 4 gizli iPhone

iPhone SE 4 bekleyenler için sevindirici bir haberimiz var. Ming-Chi Kuo, Apple ürünleriyle ilgili analizler gerçekleştiren ve tahminlerini paylaşan bir isim. Kuo’ya göre Amerikalı firma, uygun fiyatlı iPhone, yani iPhone SE 4 modeli için çalışmalara başladı. Tabii henüz fiyat etiketleri netleşmiş değil.

Uygun fiyatlı iPhone yolda olabilir! Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, şu sıralar yeni iPhone SE 4 modeli üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu ürünün, Apple’ın kendi geliştirdiği 5G modem çipini kullanacak ilk telefon olacağı ifade ediliyor. Aslında firma, kendi 5G çipi için iPhone 15 akıllı telefon ailesini düşünüyordu, ama yaşanan bazı sorunlar sebebiyle planlarda değişikliklere gidildiği söyleniyor.

iPhone SE 4 ile gelecek 5G modem çipi, aslında beklenen çip değil. Zira çok hızlı mmWave 5G desteği sunulmayacak. Bu da daha düşük performans demek. Yine de, LTE’ye kıyasla 10 katı daha fazla hızdan söz ediliyor.

Uygun fiyatlı iPhone: iPhone SE 4 Geliyor!

Peki uygun fiyatlı iPhone SE 4 modeli için şu an elimizde başka ne gibi detaylar var?

Kuo’nun belirttiğine göre ürün, 6.1 inç değerde ekrana sahip olacak ve OLED ekran teknolojisi tercih edilecek. Görünüşe göre LCD’ye veda ediliyor. Cihazın tasarım ve teknik özellikler tarafında iPhone 14 modelini büyük ölçüde örnek alabileceği de ekleniyor. Böylelikle ürün, iPhone 15 ailesiyle kıyaslandığında “daha bütçe dostu bir çözüm” olabilecek.

Peki uygun fiyatlı iPhone ne zaman satışa sunulabilir?

Beklentiler, iPhone SE 4’ün en erken 2024’ün ilk yarısı itibarıyla teknoloji severlerin beğenisine sunulması yönünde. Yani daha en az 1 yıllık bir süre var.

Bu arada Apple, önümüzdeki dönemde iPad ve Apple Watch ürün ailelerinde de Qualcomm baseband çipler yerine kendi üreteceği çiplere yer verebilir.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Tabii ki bizim en çok merak ettiğimiz konu, ürünün Türkiye fiyatlandırmasının nasıl olacağı…

İlgili Haberler

>> Nokia G22 Duyuruldu! Telefonumu Kendim Tamir Ederim Diyenler İçin!