Honor True Wireless Stereo Earbuds Kulaklık Yorumları ve İnceleme

Bu makalemizde Honor Choice True Wireless Stereo Earbuds Kulaklık Yorumları ve ürün hakkındaki detaylı özellikleri bulacaksınız. 

Honor Choice True Wireless Stereo Earbuds Kulaklık Yorumları mıza başlamadan önce sizlere ürünün kutusu ve ergonomisi hakkında bilgiler vermek istiyorum.  Ürün şık ve minimalist bir kutu ile birlikte geliyor. Bu kutu Honor’un kurumsal mavi rengine sahip. Kutu içerisinden iki adet kablosuz kulaklık (sağ ve sol kulağa uyumlu, USB kablo, şarj istasyonu bulunmakta. Ek olarak ürünün değiştirilebilir üç farklı boyda kulaklık yastığı bulunuyor.

Kulaklıkların dış yüzeyi ve şarj istasyonu parlak beyaz plastikten. Ürünün tasarımı oldukça minimalist gereksiz logolar ve yazılardan uzak durulmuş durumda. Ayrıca dışında bulunan uyarı LEDİ kulaklıklar bekleme modundayken yanıp sönüyor. Ayrıca müzik dinleme, konuşma sürecinde ise bu LED ışığı sönüyor.

Bunun dışında şarj istasyonunun boyutları cebinizde taşımak için uygun. Bu istasyonun kenarları yuvarlatılmış. Yuvarlatılmış kenarlar sayesinde taşınma sırasında takılmalara yol açmıyor. Honor kulaklıkların üzerinde kısa çubuklar kullanmış. Bu oldukça sevindirici. Kısa çubukların altında ise şarj istasyonundan güç almak için konumlandırılan konektörler yer alıyor. Kulaklıklar şarj istasyonuna kolaylıkla takıp çıkartılabiliyor.Earbuds Kulaklık

Şarj istasyonun kapağının açılıp kapanma işlemini mıknatıslı tasarım sayesinde tek elle yapmanız bile mümkün. Kulaklıkların manyetik yuvaları bir hayli sağlam. Kulaklıkları yuvaya yerleştirmenizin ardından sallasanız dahi herhangi bir sorun yaşanmıyor. Bir anlamda şarj kutusunu gönül rahatlığıyla cebinizde veya çantanızda taşımanız mümkün. Kutunun ön panelinde bir şarj göstergesi var. Şarj seviyesi normalse mavi eğer düşükse kırmızı led ışık yanıyor. Kutunun alt bölümünde ise USB C Tipi konektör yer alıyor.

Honor True Wireless Earbuds Kulaklık Yorumları

“Kulakları” etkinleştirmek için şarj kutusuna yerleştirmeniz ve kapağı 10 saniye kapatmanız gerekiyor. Bundan sonra, kulaklıktaki LED’ler beyaz renkte yanıp sönmeye başlıyorlar. Bu uyarı kulaklıkların eşleştirmeye hazır olduğu anlamına geliyor. Bu uyarının ardından, Akıllı telefonunuzda Bluetooth ayarlarını açmanız ve cihazlar listesinde görünen Honor True Wireless Earbuds Kulaklıkları seçmeniz yeterli. Birkaç saniye içinde bağlantı gerçekleşiyor. Kulaklıklar hem iOS hem de Android işletim sistemiyle çalışıyor.

Fakat kullanıcı ayarları fabrika ayarlarına sıfırlamak istenirse (örneğin, “kulakları” başka bir mobil cihaza bağlamak için) kulaklıkları çantaya koymanız, her ikisine de dokunma alanına dokunmanız gerekiyor. Göstergeler tekrar beyaz renkte yanıp sönene kadar parmağınızı yaklaşık 10 saniye tutmanız gerekli. Honor True Wireless Earbuds en son Bluetooth 5.0 protokolüne sahip. Ekrandaki resim ile ses arasındaki gecikme çok az (sadece 130 ms). Honor True Wireless Earbuds AAC ve SBC kodeklerini destekliyor.

Burada sizlere kulaklıkların dokunmatik özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Dokunmatik özellikler sadece ayarları sıfırlamaktan sorumlu değil. Üç işlevi daha var. Bunlar Müzik kontrolü, arama yapma ve sesli asistanı etkinleştirme.

Örneğin, bir parçayı duraklatmak için kulaklıklardan birine iki kez dokunmanız yeterli. Bir sonraki şarkıyı açmak için, parmağınızı sağ “kulağın” dokunmatik yüzeyinde iki saniye tutmanız gerekiyor. Gelen bir aramanın yanıtı ve görüşmenin sonu için de çift dokunuş yapmanız gerekli. Aramayı reddetmek için parmağınızı iki saniye dokunmatik alan üzerinde tutmalısınız. Ayrıca herhangi bir kulaklığa üç kez hızlı basma ile sesli asistan açılıyor. Bu dokunmatik özelliklere alışmak biraz zor. Fakat alıştıkça kullanımının kolay olduğunu söyleyebiliriz.Earbuds Kulaklık

Ses Kalitesi

Earbuds Kulaklık Yorumları ses kalitesi ile devam ediyor. Ses kalitesinden kompozit diyaframa sahip  7 mm’lik hoparlörler sorumlu. Bu hoparlörler şaşırtıcı derecede iyi ses, bas ve dengeli orta sesler sunuyorlar. Bu fiyat segmentindeki bir kulaklıktan bu tarzda performans almak güç.

Müzik dinlerken ses seviyesini maksimuma çıkarmanızı önermiyorum. Kulaklıklar boğulmasa da, ses karmaşaya dönüşebiliyor. Yüzde 60-70 seviyesindeyken kulaklıkların performansı müthiş. Kulaklıkların müzik ve ses sunum performansının yanı sıra üzerinde yer alan kaliteli yerleşik mikrofonlar da oldukça iyi sonuçlar veriyor. Ayrıca kulaklıklar üzerinde ikişer adet mikrofon bulunmakta. Ana olan bacakta bulunuyor. Diğeri ise dokunmatik panelin yanında. Bu ikili mikrofon sistemi dijital sinyal işleme teknolojisi ile tamamlanmış. Bu sayede kullanıcının sesi çevredeki gürültüden ayrılabiliyor.

Kulaklığın pil kapasitesi 55 mAh ve şarj kutusu 500 mAh. Bu değerler ışığında her kulaklık orta seste müzik çalarken yaklaşık altı saat çalışabiliyor. Şarj kutusu kulaklıklara 18 saat daha güç verebiliyor. Tüm sayıları toplarsanız, aksesuarın tek bir şarjla bütün bir gün (24 saat) kullanabileceği ortaya çıkıyor.

Sonuç: 

Honor Choice serisindeki ilk kulaklıklar olan bu cihaz 300 TL’lik fiyatı ile dikkat çekiyor. Honor markasının kalitesi bu ürün üzerinde de yansıtılmış durumda. Ayrıca True Wireless özelliğindeki kulaklıkların 24 saate kadar performans sunması sevindirici. Bunlara ek olarak ürünün ses kalitesinin de gayet başarılı olduğunu söylememde fayda var. Bu fiyat segmentinde gerçek kablosuz bir kulaklık arıyorsanız bu ürüne bakmadan geçmeyin.

Teknik Özellikler:

Bağlantı: Bluetooth 5.0,
Codec desteği: SBC, AAC,
Kontrol: Dokunmatik sensör,
Batarya Ömrü: 6 Saate kadar (Şarj kutusu ile 24 saate kadar),
Batarya kapasitesi: 55 mAh,
Şarj kutusu batarya kapasitesi: 500 mAh,
Şarj konnektörü: USB Type C,
Kulaklık ağırlığı: 4.4 g,
Şarj istasyonu ağırlığı: 38 g,
Toz ve su koruması: IP54,
Fiyat: 300 TL.

İlgili haberler

>> Honor 66W Süper Hızlı Şarjlı Powerbank satışa sunuldu!