HP Oyun Aksesuarları Firması HyperX’i Satın Alıyor

HP dev oyun aksesuarları firması HyperX alımını heyecanla duyurdu

HP yaptığı bir açıklama ile oyun aksesuarları üreten firma HyperX’i bünyesine kattı. Sonuçta 425 milyon dolara gerçekleşen satış HP’ye oyun aksesuarı sektöründe büyük bir güç verdi.

Köklü bilgisayar firması HP basınla paylaştığı açıklama ile oyun aksesuarları sektörüne HyperX markasını 425 milyon dolar karşılığında bünyesine kattığını duyurdu. Daha önce bellek firması Kingston’a ait olan marka bundan böyle HP bünyesinde yer alacak. Firma oyun aksesuarı pazarında ciddi bir paya sahip. Bundan böyle Kingston’ın önceden olduğu gibi bellek ürünlerini üretmeye devam edeceği de açıklamada yer aldı.

Eski adıyla Hewlett Packard, Omen markası altında birkaç yıldır oyun donanımı sektöründe yer edinmeye çalışıyordu. Ancak Omen; Corsair, Logitech ve Razer gibi sektör öncüleri yanında pek ilgi görmüyor. Firmanın en son tanıttığı ürünler arasında Omen Vector ve Vector Essential fareleri vardı. Bu iki ürün de üzerindeki LED detaylarla oyuncuların ilgisini çekmeyi amaçlıyordu. Bunun yanında firma X1000 isminde 2.4 GHz bir kablosuz kulaklık da tanıtmıştı. Bu kulaklık, 7.1 sanal ses sağlıyordu. Ayrıca bilgisayar, PlayStation 4 ve Nintendo Switch uyumluydu.

HP dev oyun aksesuarları firması HyperX alımını heyecanla duyurdu

HP Inc. Başkanı ve CEO’su Enrique Lores bu satın alım hakkında açıklama yaptı:

“HyperX teknolojisi dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından güvenilen çevre birimlerinde lider bir firmadır. Bu markanın olağanüstü ekibini HP ailesine dahil olmalarını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bilgi işlem deneyimlerini modernize ederek ve ortak alanlarda genişleyerek kişisel sistemlerdeki liderliğimizi ilerletmeyi sürdürüyoruz. Büyüyen çevre birimleri pazarında önemli fırsatlar görüyoruz. HyperX’in aramıza katılmasıyla işimiz için yeni inovasyon ve büyüme kaynakları ortaya çıkacak.”

HP yaptığı açıklamada bazı HyperX ürünleri için kullanılan Ngenuity uygulamasının varlığını sürdüreceğini söyledi. İlk olarak uygulama, henüz Omen Control Center’a eklenmeyecek.

HyperX şu anda en çok satan oyuncu kulaklık serilerinden biri olan Cloud da dahil birçok oyun aksesuarı ile pazarda önemli bir yer tutuyor. Oyun kulaklıkları bir yana, HyperX’in ürünleri arasında klavyeler, mikrofonlar başta olmak üzere çok çeşitli ve beğenilen ürünler yer alıyor. Bu gelişme sayesinde iki markanın başarılı ürünlerinin kombine olarak gelişeceğini beklemek yanlış olmaz. Omen’in ana donanımdaki başarısı ile HyperX’in aksesuar tecrübesi birleşince ortaya ilginç şeyler çıkacağını beklemek yanlış olmayacaktır.

Diğer haberler:

>> HP 3D Baskı Alanında Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

>> HyperX’in lifestyle oyuncu kulaklığı Cloud Mix Türkiye’de