Red Magic 6 en yüksek yenileme oranına sahip akıllı telefon olacak

Red Magic 6

Sızıntılara göre Red Magic 6 akıllı telefon modelinin ekran tazeleme oranı 144 Hz değerinden yüksek olacak. İşte detaylar.

Red Magic, teknoloji devlerine inat yeni üretimleri ile karşımıza çıkıyor. Söz konusu markanın daha önce de ilklere imza attığını söyleyebiliriz. Red Magic 5G modeli, Dünya’nın ilk 144 Hz tazeleme oranına sahip ekranı ile karşımıza çıkmıştı. Çoğu kullanıcı, söz konusu hamleyi diğer teknoloji devlerinden bekliyordu. Fakat geçtiğimiz yıl Temmuz ayında karşımıza çıkan model ile, Dünya’nın ilk 144 Hz tazeleme oranına sahip akıllı telefonu tanıtılmış oldu. Çok süre geçmeden 144 Hz değerinden daha yüksek tazeleme oranına sahip bir modelin olup olmayacağı düşünülmeye başlandı. Ve Red Magic‘in yeni modeline ilişkin benzer bir söylenti ortaya çıktı.

Mobil e-spor sektörünün gelişmesi ile oyuncular, yüksek performanslı telefonlar aramaya başladı. Yüksek performansın yanı sıra aranan en büyük özellik de ekran tazeleme oranıdır. Çünkü herhangi bir PVP oyunda, oyuncuyu daha önce görmek mümkündür. Bu yüzden hem oyuncular için hem de film/dizi izleyicileri için, yüksek tazeleme oranlarına sahip telefonlar çok önemlidir. Bu yüzden Red Magic, bu alanda önemli çalışmalara imza atıyor. Üstelik söz konusu çalışmaları teknoloji devlerinden çok daha erken yapmakta.

Red Magic 6 165 Hz tazeleme oranı sunabilir

Red Magic 6 modeli hakkında aylardır bir çok özellik sızdırıldı. Fakat bu sızdırılan özelliklerin henüz netlik kazanmadığını belirtelim. Weibo’da Nei Fei paylaşımına göre yen, model 144 Hz’den daha fazla tazeleme oranına sahip olacak. Henüz net bir bilgi yok. Fakat bazı söylentiler, yeni modelin 165 Hz tazeleme oranına sahip olacağı yönünde

RedMagic 6

Önümüzdeki hafta tanıtılması beklenen modelin, Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alması bekleniyor. Bununla beraber özel geliştirilmiş bir soğutma sistemine de sahip olacağı biliniyor.

120W hızlı şarj gücüne sahip olacak model, 4.500 mAh kapasitesindeki bataryayı, 5 dakikada %0’dan %50 seviyesine kadar doldurabilecek.

Yeni model hakkında henüz aktarılanlar bu kadar. Cihazın, önümüzdeki hafta tanıtılacağı düşünülüyor. Yakın zamanda yeni ayrıntılar sızdırılacaktır. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Oculus Quest 2 120Hz Güncellemesi Alıyor

>> İşte Bu Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (15-22 Şubat)