HPE, Hibrit Buluttaki Liderliğini, HPE GreenLake İle Pekiştiriyor

Hewlett Packard Enterprise hibrit buluttaki liderliğini, inovasyon, yeni bulut hizmetleri, genişletilmiş özel bulut portföyü ve iş ortağı ekosistemi sunan HPE GreenLake platformu ile pekiştiriyor.

Hewlett Packard Enterprise (HPE), HPE GreenLake uçtan buluta platformu, hibrit bulut hizmetleri, özel bulut portföyü ve iş ortağı ekosistemindeki teklifleri ve yenilikleri önemli ölçüde zenginleştirdiğini duyurdu.

OpsRamp satın almasını tamamlayan HPE; çözümü artık GreenLake platformu içinde SaaS teklifi olarak sunuyor ve müşterilerine çok satıcılı, çok bulutlu BT ortamları için yapay zekâ destekli operasyonlar sağlıyor.

HPE GreenLake, yedekleme ve makine öğrenimi için eklediği Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) teklifleriyle, AWS pazarında ek HPE SaaS teklifleri sunuyor ve Hizmet Olarak Ağ (NaaS) portföyünü genişletiyor.

HPE, uçtaki kullanım senaryolarını ele almak ve Red Hat OpenShift Container Platform için konteyner desteği sağlamak üzere HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise bünyesindeki geliştirmelerle HPE GreenLake özel bulut portföyünü genişletiyor. Ayrıca müşterilerin sanal makineleri (VM’ler) talep üzerine hibrit bulutlarda çalıştırmasına olanak sağlayan yeni bir teklif olan HPE GreenLake for Private Cloud Business Edition sürümünü kullanıma sunuyor.

HPE ve VMware, VMware Cloud Foundation için optimize edilmiş, önceden yapılandırılmış ve test edilmiş HPE bulut modülleriyle GreenLake for VMware Cloud Foundation kullanım başına ödeme çözümünü geliştirerek uzun süredir devam eden iş birliğini bir adım ileri taşıyor.

HPE ve Equinix, GreenLake for Private Cloud Enterprise ve HPE GreenLake for Private Cloud Business Edition ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki Equinix veri merkezlerinde önceden sunmak için genişletilmiş iş ortaklığını duyuruyor. Müşterilerini hibrit bulut stratejilerinde daha fazla hıza, çevikliğe, esnekliğe ve seçeneğe kavuşturacak geniş bir özel bulut teklifleri yelpazesine hızlı erişim sağlıyor.

HPE, Hibrit Buluttaki Liderliğini, HPE GreenLake İle Pekiştiriyor

HPE Başkanı ve CEO’su Antonio Neri, konuya ilişkin şunları söyledi:

“2019 yılında GreenLake aracılığıyla her şeyi hizmet olarak sunma stratejimizi tanıtmıştık. O zamandan beri müşterilerimiz modern bulut deneyimini hibrit bulutun kontrolü, yönetimi, performansı ve öngörülebilirliğiyle birleştirmenin yollarını aradıkça kazanan bizim stratejimiz oldu. HPE GreenLake bu yeni kategoriye öncülük etti. Bugün hibrit ve özel bulut tekliflerimizin erişimini, seçeneklerini ve yeteneklerini genişleterek liderliğimizi pekiştiriyoruz. HPE GreenLake’i, başarılı bir hibrit bulut stratejisi yürütmek isteyen tüm kuruluşların tercihi haline getiriyoruz.”

HPE GreenLake uçtan buluta platformu ve sürdürülebilirlik panosu ile OpsRamp entegrasyonu

GreenLake platformu, müşterilere ve iş ortaklarına hibrit ve çoklu bulut BT operasyonlarını basitleştirmek ve bulut hizmetlerine kolayca erişim sağlamak için birleşik bir deneyim sunuyor. Kuruluşlar, hibrit bulutlarını otomatikleştirmek, düzenlemek ve çalıştırmak için tek bir kontrol ortamından yararlanıyor.

HPE, bir Hewlett Packard şirketi olan OpsRamp yazılımını SaaS teklifi olarak  GreenLake platformuna ekleyerek platformunu geliştirmeye devam ediyor. HPE GreenLake platformu müşterileri, heterojen, çok satıcılı ve çok bulutlu tesislerdeki varlıkların ve uygulamaların kapsamlı gözlem ve otomasyonu için OpsRamp’tan yararlanabiliyor. Bu benzersiz özellikler, müşterilere hibrit bulut ortamlarında otomasyona dayalı basitlik sağlamak ve maliyetleri düşürmek için güçlü bir araç sunuyor.

Ayrıca OpsRamp, çok satıcılı ve çok bulutlu tesislerde BT varlıklarına ve uygulamalarına dair görünürlük sağlayarak kısa süre önce duyurulan sürdürülebilirlik panosunun yeteneklerini geliştiriyor. Sürdürülebilirlik panosu GreenLake platformunda erken erişim olarak kullanıma sunuldu.

HPE ayrıca HPE Complete Care Service ve HPE GreenLake Managed Services aracılığıyla OpsRamp hizmetlerini ve danışmanlığını da sunuyor.

Yeni ve genişletilmiş HPE GreenLake hibrit bulut hizmetleri

HPE, GreenLake üzerindeki SaaS ve NaaS teklifleri portföyünü genişletmeye ve AWS pazarına HPE SaaS teklifleri eklemeye devam ediyor.

HPE, müşterilerine tutarlı, birleşik bir hibrit bulut deneyimi sunarak hibrit bulut dönüşümünü basitleştirmek için AWS ile olan iş birliğini genişlettiğini duyurdu. Sunulan çözümlere Amazon Makine Görüntüsü (Amazon Machine Image – AMI) olarak sunulan HPE NonStop Geliştirme Ortamı ve AWS Marketplace’te SaaS olarak sunulan HPE Suistimal Risk Yönetimi dahil edildi.

HPE, uygun maliyetli ve uzun vadeli depolama sağlayan, müşterilerin hibrit bulutlarındaki verileri ve iş yüklerini koruyan HPE GreenLake for Backup and Recovery’ye yeni özellikler ekledi. Genişletilmiş teklif artık Microsoft SQL Server ve Amazon İlişkisel Veritabanı Hizmeti (Amazon RDS) tarafından yönetilen şirket içi ve bulut veritabanlarını da koruyor.

HPE Machine Learning Development Environment artık GreenLake for High Performance Computing (HPC) aracılığıyla sunuluyor. Bu teklif, HPE GreenLake aracılığıyla optimize edilmiş yapay zeka altyapısı ve makine öğrenimi yazılımı sağlıyor.

HPE Aruba Networking CX 8000, HPE Aruba Networking 9000 ve HPE Aruba Networking 10000 serilerinden oluşan veri merkezi anahtarlama portföyü artık hizmet olarak ağ (NaaS) yoluyla kullanılabiliyor. İki yeni HPE GreenLake for Aruba ağ hizmet paketi, iş ortaklarının veri merkezi ağları ekseninde genişlemesine ve tasarım ve teslimat hizmetlerini aylık NaaS teknoloji aboneliği ile bir araya getirerek GreenLake aracılığıyla eksiksiz bir bilgi işlem, depolama ve ağ veri merkezi yığını kullanmasına olanak tanıyor.

İlgili Haberler

>> KPMG’nin “Telekomünikasyonun Geleceği” Raporu Yayımlandı