HPE, Konteyner Platformu için düğmeye bastı!

HPE, Konteyner Platformu için düğmeye bastı!

HPE Konteyner Platformu

Hewlett Packard Enterprise, HPE Konteyner Platformu için düğmeye bastı. HWP’nin yeni platformu hakkındaki tüm detaylar haberimizde.

Hewlett Packard Enterprise (HPE), Kasım 2019’da tanıtılan HPE Konteyner Platformu’nun genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. HPE Konteyner Platformu, sektörün ilk kurumsal konteyner platformu olarak öne çıkıyor.

>> HPE COVID-19 nedeni ile uzaktan çalışanlara yönelik yeni çözümlerini tanıttı

Bu platform, veri merkezinde sunucu sistemlerde, sanal sistemlerde (VM), genel bulutta veya uçta çalışan, yüzde 100 açık kaynaklı Kubernetes kullanan, buluta hazır ve bulut dışındaki uygulamaları desteklemek için tasarlanan yapısıyla öne çıkıyor.

HPE Konteyner Platformu

HPE Konteyner Platformu neler sunuyor?

  • Hız: Konteyner uygulamalarını fiziksel sunucu üzerine dağıtmak ve çalıştırmak daha hızlıdır. Tam önyükleme işlemi de dahil olmak üzere VM’nin konuk işletim sistemini (OS) başlatmanıza gerek yoktur. Bu gelişme, operasyonları ve piyasaya çıkış süresini hızlandırır.
  • Maliyet ve kaynak tasarrufu: Her VM’nin kendi konuk işletim sistemi olduğundan, bunların ortadan kaldırılması belleğin, depolama ve işlemci kaynaklarının ve bunları çalıştırmak için gerekli olan veri merkezi maliyetlerinin azaltılmasını sağlar.
  • Orkestrasyon katmanının ortadan kaldırılması: Sanallaştırılmış ortamlar için yönetim çerçevesine ve kapsayıcılar için Kubernetes orkestrasyon ortamına gerek yoktur.
  • Donanım platformu başına daha fazla yoğunluk: Konuk işletim sistemlerinin birden çok kopyasını ortadan kaldırır. CPU, bellek ve depolama gereksinimlerini yok eder. Yanı sıra fiziksel ana bilgisayarda VM’lere kıyasla daha fazla konteyner çalıştırır.
  • Donanıma doğrudan erişim gerektiren uygulamalarda daha iyi performans: Makine öğrenimi (ML) algoritmalı analitik ve yapay zeka (AI) iş yükleri, ML modellerini eğitmek için yoğun hesaplama gerektirir. Bu uygulamalar sunucu altyapılarda daha hızlı sonuçlar ve daha yüksek verim sağlar.

CEVAP VER