Xiaomi Monitör Redmi 1A, 550 TL Fiyatıyla Piyasayı Kasıp Kavurabilir

Xiaomi Monitör Redmi 1A

Xiaomi Monitör Redmi 1A, şimdilerin en çok konuşulan konuları arasında yer alıyor. Xiaomi, uygun fiyatlı Android televizyonlar açıkladığında, akıllı TV pazarını fırtına gibi kasıp kavurdu. Firma; şimdi son derece kârlı ekonomik monitör segmentinde üst düzey konuma yükselmek için çaba harcıyor. Ancak rakiplerine bakıldığında bu konuda oldukça zorlanacağı söylenebilir.

.

Gelen sızıntılara bakıldığında; Redmi’nin kendi teklifiyle pazara girmeyi planladığı ortaya çıktı. Redmi Display 1A olarak bilinen cihaz, şimdilik pek isim karmaşası yaşamayacak gibi görünüyor. Yaptığı başarılı sızıntılarla bilinen; Ishan Agarwal Redmi Monitör 1A’nın Mi Display 1A gibi 23,8 inç LCD ekranla geleceğini ifade etti . Detaylara ayrıntılı olarak bakıldığında; 178 derecelik bir görüntüleme açısının ve 60 Hz yenileme hızının özellikle vurgulandığı görülüyor.

Xiaomi Monitör Redmi 1A öncü olabilir

Ürettiği uygun fiyatlı cihazlarla bilinen şirket, bunu her yere yaymak istiyor. Akıllı fiyatlarla ilgili sunduğu ucuz çözümler sayesinde, ismini herkese duyuran firma şimdi de bilgisayar ve televizyon ekipmanları alanında aynı şöhrete kavuşmak istiyor. Fakat küçük bir detayı atlamamak gerekiyor. ABD ve Çin arasındaki kriz ticareti olumsuz etkilediği için Xiaomi Monitör Redmi1A bekleneni vermeyebilir. Kullanıcıların önemli bir bölümünün beklentisi uygun fiyatlı olması. Ancak şartlar buna pek müsait değil.

Xiaomi Monitör Redmi 1A

 

Bu monitör modelinin özelliklerine devam edersek, IPS panelden bahsedebiliriz. Ekran ve izleme kalitesi bakımından şartları büyük oranda etkileyen bu paneller, muhtemelen sonraki monitörlerde de tercih edilecek. Redmi Monitor 1A, 26 Mayıs’ta Redmi 10X serisi akıllı telefonlar, yeni bir Redmi Smart TV serisi ve Redmibook dizüstü bilgisayarlar ile birlikte piyasaya sürülecek. Xiaomi Monitör Redmi 1A, Mi Display 1A’nın 99 dolar satış fiyatından 14 dolar daha düşük olan yaklaşık 85 dolar maliyet ile gelmesi bekleniyor.

HP 3D Baskı Alanında Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Fiyat konusunda gelmişken, önemli bir detaydan daha bahsetmek gerekiyor. Dolar kuru üzerinden değerlendirmek gerekirse cihazın fiyatı normal şartlarda 578 TL olacak. Ancak uygulanan vergiler ve son zamanlarda getirilen ek gümrük kesintileri Xiaomi Monitör Redmi 1A fiyatını muhtemelen iki katına çıkaracaktır. Sizce bu model beklenen fiyat performans avantajını sunabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here