Huawei FreeBuds Pro 2 Plus: Bu Kulaklık, Ateşinizi ve Kalp Ritminizi Ölçebiliyor

Çinli teknoloji şirketi Huawei, geçtiğimiz yaz aylarında amiral gemisi kulaklık modeli FreeBuds Pro 2’yi satışa sunmuştu. Şimdi de yeni amiral gemisi kulaklık modeli olan FreeBuds Pro 2 Plus’ı görücüye çıkardı. Evet, daha şık ve daha güçlü bir model! Öyle ki bu kulaklık, vücut ısınızı ölçebiliyor, kalp ritminizi takip edebiliyor. Daha evvel böyle bir kulaklık görmüş müydünüz?

Huawei FreeBuds Pro 2 Plus resmiyet kazandı. Ürün, an itibarıyla en gelişmiş kablosuz kulaklıklardan biri. Ama aynı zamanda, bünyesindeki özellikleri sayesinde en farklı kulaklıklardan bir tanesi olduğunu da söylemek mümkün. Çünkü bu ürün, vücut ısınızı ölçebiliyor, kalp ritminizi takip edebiliyor. Genelde akıllı bileklik ve akıllı saatlerde görmeye alışık olduğumuz bu özellikler, görünüşe göre artık kulaklıklarda da sunulacak.

Huawei FreeBuds Pro 2 Plus: Bu Kulaklık, Ateşinizi ve Kalp Ritminizi Ölçebiliyor

Huawei FreeBuds Pro 2 Plus, aslına bakarsanız pek çok noktada FreeBuds Pro 2 ile aynı özelliklere sahip. Onu farklı kılan yönleri ise, bahsettiğimiz gibi vücut ısınızı ölçebiliyor olması ve kalp ritminizi takip edebilmesi.

Huawei’ye göre bu ürün, sektörün ilk çift tipte kızılötesi ve yeşil ışıklı kalp takip sensörünü barındırıyor, ki bu düzenek de standart optik sensörlere kıyasla kalp ritmini çok daha iyi takip edebiliyor.

Tabii bu detaylar, ister istemez her bir kulaklığı az da olsa ağırlaştırıyor. Yine de bu, büyük bir sorun olmayacaktır diye düşünüyoruz. Her bir kulaklık 6.3 gram ağırlıkta. Yani kulaklık başına 0.2 gramlık artıştan söz ediliyor.

Huawei FreeBuds Pro 2 Plus, dinamik sürücülere sahip. Yüksek çözünürlüklü ses desteği sunuluyor ve ANC, yani aktif gürültü engelleme teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Ürün, muhtemelen derin bass’lar da sunacaktır.

“Peki suya karşı dayanıklı mı?” derseniz, buna da bir cevabımız var. Kulaklıklar, IP54 su sıçramalarına ve toza karşı dayanıklı yapıda.

Huawei, şimdilik bu ürünü sadece Çin’de satışa sunma düşüncesinde. Fiyatı ise, dolar olarak yaklaşık 220 dolar. Diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli değil, ama önceki FreeBuds’ları göz önüne alırsak muhtemelen bu yeni ürün de çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> PUBG’yi Şimdiye Dek Kaç Milyon Kişi Satın Aldı, Biliyor musunuz?