Huawei P60 ve Mate X3, Avrupa’ya Geliyor!

Huawei, yeni amiral gemisi telefonlarını Çin’in ardından şimdi de Avrupa’ya getiriyor. İşte Huawei P60 serisi ve Mate X3 katlanabilir akıllı telefon hakkında detaylar.

Huawei, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla yeni nesil akıllı telefonları P60 serisini Mate X3’ü Çin’de satışa sunacağını bildirmişti. Bugün, yeni ürünlerle ilgili yeni bilgiler geldi ve bu telefonların pek çok Avrupa ülkesinde de satışa sunulacağı bildirildi. Örneğin Huawei P60 Pro, 9 Mayıs’ta özel bir etkinlikle Almanya’da piyasada olacak. Mate X3’ün de yakın bir zamanda raflarda olması muhtemel.

Huawei P60 serisinin özelliklerine göz atmamız gerekirse…

Seri, P60, P60 Pro ve P60 Art olmak üzere üç üyeden oluşuyor.

Bu üç telefonun ekran detayları, işlemcileri ve ana kamera kurulumları aynı.
Üç üründe de 6.67 inç değerde LTPO OLED ekran var. Çözünürlük tarafında 1220 x 2700, ppi değeri tarafında da 444 değeri var. Üç ürünün de ekranı 120Hz tazeleme değerine sahip.

İşlemci tarafına baktığımızda, Qualcomm’un SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 4G çözümünü görüyoruz. Evet, 5G bağlantı teknolojisine yer verilmiyor, zira bildiğiniz gibi Huawei’nin bu tarafta bazı ambargolarla karşı karşıya olduğunu biliyoruz.

Ana kamera demişken, burada da 48MP OIS destekli kameradan söz ediyoruz. Böylece hareket halindeyken dahi net çekimler yapabileceksiniz.

Kamera kurulumu tarafında en gelişmiş üye, Pro Art olarak öne çıkıyor. 48+48+40MP’den oluşan arka kamera kurulumu, pek çok detaya sahip.

Pil tarafına baktığımızda…

P60 modelinde 4815mAh pil var. Bu pil, 66w kablolu şarj değerine sahip. Ayrıca 50w kablosuz şarj desteği de sunuluyor.

P60 Pro’da da aynı değerde pil var. Kablosuz hızlı şarj değeri de aynı, ama kablolu hızlı şarj değerinin 88w olduğunu görüyoruz.

Pro Art modeline baktığımızda ise, 5100mAh değerde pil var. Kablolu olarak 88w, kablosuz olarak da 50w hızlı şarj imkânı sunuluyor.

Huawei P60 Pek ve Mate X3, Avrupa'ya Geliyor!

Peki ya Huawei Mate X3 neler sunuyor?

Huawei Mate X3, katlanabilir ekranlı bir telefon ve rakibi Samsung Galaxy Z Fold4’e kıyasla daha hafif bir yapıda.

239 gram ağırlıktaki telefonun dış ekranı 6.4 inç, açılır büyük ekranı da 7.85 inç değerde. Huawei, bu ürününde de katlanabilir OLED ekran teknolojisini tercih ediyor ve 120Hz ekran tazeleme değeri sunuyor.

Ürün, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 4G (4 nm) işlemcisinden alıyor.
Kameralara baktığımızda, arka tarafta 50+8+13MP’den oluşan bir kurulum var. Ön tarafta da selfie çekimler için 8MP kameraya yer verilmiş.

Mate X3’ün globa versiyonunda 4800mAh pil yer alıyor ve hızlı şarj detayları da sunuluyor. Kablolu olarak 66w, kablosuz olarak da 50w değerde şarj işlemleri gerçekleştirebileceksiniz.

İlgili Haberler

>> PUBG’yi Şimdiye Dek Kaç Milyon Kişi Satın Aldı, Biliyor musunuz?