Huawei FreeBuds Studio, 22 Ekim’de tanıtılacak!

Huawei oyun geliştiricileri

Huawei’nin Mate 40 serisini tanıtacağı, 22 Ekim’de gerçekleşecek lansmanda, FreeBuds Studio kulaklığını da tanıtabilir. İşte tüm detaylar. 

Huawei Tüketici İşletmesi CEO’su Richard Yu, 22 Ekim tarihinde Mate 40 serisinin tanıtılacağı bir etkinlik gerçekleştirileceğini duyurmuştu. Ardından edindiğimiz bilgilere göre Huawei’nin ilk stüdyo tipi kulaklığı FreeBuds Studio da yakında piyasaya sürülecek. Henüz hakkında fazla bilgiye sahip olmadığımız yeni kulaklığın 22 Ekim tarihindeki etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Apple’ın çıkaracağı AirPods Studio modelinden sonra Huawei’den de böyle bir haber duymak rekabetin stüdyo kulaklık alanında da devam edeceğine işaret. Samsung’un da bu rekabete dahil olacak stüdyo kulaklık çıkaracağı da söylentiler arasında. 

huawei freebuds studio

FreeBuds Studio neler sunacak 

Yukarıdaki doğruluğu kesin olmayan görseli incelediğimizde, kulaklık halkalarında ve kordonunda deri görünümlü siyah şık bir tasarım kullanıcılarını karşılıyor. Kulak halkalarının ortasında ise Huawei yazısı dikkat çekmekte. Apple AirPods Studio’nun kulağa takıldığında, sağ ve sol kulağı, kulaklığın kendi algılaycağını, yani kulaklığın tersinin, düzünün olmayacağını iddialarda duymuştuk. Huawei Fr­eeBuds Studio modelinin görselini incelediğimizde ise kulak içindeki süngerin ortasında L harfi yazmakta olduğunu görüyoruz. Yani Apple’da değindiğimiz gerçekleşmesi muhtemel bu özelliği FreeBuds Studio’da görmeyeceğimiz kesinleşmiş oldu. İddialara göre Freebuds Studio, Kirin A1 yongasına sahip olacak. Bluetooth 5.1 veya 5.2 desteklemesi bekleniyor. Ek olarak Aktif Gürültü Engelleyici özelliğinin de olmasını bekliyoruz. Bun­unla beraber yapay zekâ ses asistanlarının da desteklemesi bekleniyor. Yani FreeBuds Studio, ortamın gürültüsüne göre ANC özelliğini kendisi ayarlayacak bir yazılıma sahip olacak.

Huawei tarafından tanıtım tarihi ve fiyatı hakkında herhangi bir açıklama gelmedi. Fakat bazı kaynakların belirttiğine göre 22 Ekim’de düzenlenecek Mate 40 serilerinin tanıtılacağı etkinliktFreeBuds Studio tanıtılabilir. Belirtilen özellikler için henüz bir kesinlik söz konusu değil. Daha net ve ayrıntılı bilgiler edinebilmemiz için etkinliği veya resmî açıklamayı beklememiz gerekiyor. 

İlgili Haberler:

>> ABD Huawei Operasyonu Başlattı: Avrupa’ya Huawei Baskısı Devam Ediyor!

>> Huawei Nova 7 SE 16 Ekim’de piyasaya sürülecek!