Huawei FreeBuds Studio fotoğrafları sızdırıldı!

22 Ekim tarihinde Huawei Mate 40 Pro ile birlikte tanıtılacak FreeBuds Studio hakkında fotoğraflar ve yeni özellikler sızdırıldı.

Huawei, ABD ambargosundan dolayı art arda modeller üreterek tutunmaya devam ediyor. Son zamanlarda Aktif Gürültü Engelleyici özelliğine sahip kafa üstü kulaklığı FreeBuds Studio hakkında kendinden sıkça söz ettirmeyi başarmıştı. Özellikle Apple’ın AirPods Studio hamlesinden Huawei’den böyle bir model görmek oldukça sevindirici bir haber oldu. Çünkü sızıntılara göre Apple’ın yeni stüdyo kulaklığının satış fiyatı beklenilenden çok çok daha fazla olabilir. Fakat Huawei markasını uygun fiyatlı ürünlerinden bildiğimiz için en azından AirPods Studio modelinden ucuz olacağı yüksek ihtimal. 

Huawei FreeBuds Studio hakkında neler biliyoruz

Ürün çeşitliliğini daha çok arttırmak isteyen Huawei, uygun fiyatlı modeller çıkartarak bunu başarmayı hedefliyor. 22 Ekim’de tanıtılacak olan FreeBuds Studio, 40 milimetre dinamik bir sürücüye sahip olacak ve Kirin A1 ses işlemcisi kullanılacak. Aynı zamanda dinamik bir Aktif Gürültü Engelleyici (ANC) özelliğine sahip olan FreeBuds Studio, 40 desibele kadar gürültüyü engelleyeceğini iddia ediyor. Aktif Gürültü Engelleyeci aktif olarak kullanıldığında 20 saate kadar kullanım süresi sunuyor. 

huawei freebuds stüdyosu

Teknik özelliklerine bakacak olursak Huawei FreeBuds Studio modelinin kulaklıklarında iki tane 410 mAh kapasitesinde pil bulunuyor. Huawei’nin açıklamasına göre 10 dakikalık şarj ile 70 dakikalık kullanımı sağlanması amaçlanıyor. Quick Pair özelliği sayesinde cihaz açıldığı anda hızlı bir şekilde eşleştirilebilecek. Bağlantı desteğinin Bluetooth 5.2 ile sağlanması bekleniyor. Ayrıca 265 gram ağırlığında olacak ve Allık Altın ve Grafit Siyah renk seçenekleri kullanıcılarına sunulacak. 

Türkiye’ye gelmesi yüksek ihtimal olan FreeBuds Studio hakkında henüz net bir fiyat bilgisi yok. Bir AirPods Studio kadar pahalı olmasa da ucuz olmasını da beklemiyoruz. Stüdyo kulaklığı olarak beklenen modelin 22 Ekim’de tanıtımıyla beraber fiyatı hakkında da bilgi sahibi olacağız. 22 Ekim’de gerçekleşecek etkinlikten sonra Türkiye’de satış fiyatını hesaplayacağız. Beklemede kalın. 

İlgili Haberler:

>> Huawei FreeBuds Studio, 22 Ekim’de tanıtılacak!

>> ABD Huawei Operasyonu Başlattı: Avrupa’ya Huawei Baskısı Devam Ediyor!