” Huawei hazır, 90 günlük geçici lisans bir şey ifade etmiyor “

” Huawei hazır, 90 günlük geçici lisans bir şey ifade etmiyor “

PAYLAŞ
huawei

Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Ren Zhengfei, salı günü Çin Medya Grubu’na yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri tarafından Huawei’ye uygulanan ticari kısıtlamaların 90 gün boyunca askıya alınmasının, Huawei için fazla bir anlam ifade etmediğini söyledi.

Firmanın bu kısıtlamaya karşı uzun zamandır hazır olduğunun altını çizen Ren Zhengfei, Huawei’nin ABD’deki IBM gibi teknoloji işletmelerine katkılarından dolayı minnettar olduğunu belirtti.

İşimize odaklandık

Ren Zhengfei, ABD hükümetinin yapmayı düşündüğü şeyin kontrolleri dışında geliştiğini aktararak Huawei için işin uygun şekilde yapıldığından emin olmanın önemine vurgu yaptı.

Ren açıklamasında ABD’den bir yıl önce bağımsız işletme hakkı aldıklarına da dikkat çekerek “Ancak bunun ABD şirketleri üzerinde hiçbir etkisi yok, suçlu olanlar ABD’li politikacılardır. Ve bu politikacılar gücümüzü hafife alıyor.” dedi.

Huawei’nin 5G teknolojisindeki yetkinliğinin bu kısıtlamalardan etkilenmeyeceğini anlatan Ren Zhengfei; 5G teknolojisine ulaşmaya çalışan diğer firmaların en az 3 yıl içinde bu teknolojiye sahip olabileceklerini bildirdi.

ABD çipleri hala Huawei ‘nin tercihi

Açıklamada ayrıca Huawei şirketinin ABD menşeili çiplerin kullanımını askıya almayacağı kaydedilirken; kullanılan çip teknolojisinin yarısını kendilerinin ürettiği, diğer yarısının da ABD’den geldiği bilgisi paylaşıldı.

Huawei’nin dünyadan izole edilmeyeceğine değinen Ren; “ABD’deki meslektaşlarımız gibi aynı teknolojiye sahip çipleri üretebiliriz. Ancak, bu ABD çiplerini almayacağımız anlamına gelmez. ABD teknolojisinden genişlik ve derinlik anlamında öğrenmemiz gereken şeyler var. Fakat 5G bölgesinde, Huawei ön plandadır.” diye konuştu.

Milliyetçi duygular ile kışkırtma yapmayın

Şu anda Huawei’ye karşı iki ana tutum olduğunu dile getiren Ren; şirketin vatanseverliği harekete geçirdiğini düşünen bir taraf ve toplumun yurtsever duygularını Huawei tarafından rehin tutulduğunu düşünen diğer bir taraf ile karşı karşıya olduklarını aktardı.

Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Ren Zhengfei son olarak; Huawei’nin ürünlerini satın almanın yalnızca vatanseverliğe bağlanmaması gerektiğini savunarak milliyetçi duyguların olayın dışında kalması gerektiğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Veeam, 1 Milyar Doları Aşarak Bulut Veri Yönetiminde Liderliğe Oturdu


CEVAP VER