Veeam, 1 Milyar Doları Aşarak Bulut Veri Yönetiminde Liderliğe Oturdu

Veeam, 1 Milyar Doları Aşarak Bulut Veri Yönetiminde Liderliğe Oturdu

PAYLAŞ
fznor

Bulut Veri Yönetimi konusunda eşsiz çözümler sunan Veeam, milyar dolarlık bir yazılım şirketi haline geldi. 350.000 müşteriyi aşan firma gelecekle ilgili hedeflerini açıkladı.

Veeam’in gelenekselleşen etkinliği VeeamON 2019 başladı. Firma ile ilgili yeni gelişmeler de yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. İlk gelen haber firmanın cirosuyla iligli. Veeam 1 milyar doları aşarak yeni bir lige girdi. Bu değeri geçtiğimiz dönemde sadece 34 yazılım firması aşmıştı. Veeam’de bu zorlu yolda güzel çözümler sunarak 1 milyar doları aşmış durumda.

Veeam ile VMware yedekleme pazarını yarattık

VeeamON 2019’da açıklamalarda bulunan Veeam’in CEO’su Ratmir Timashev; “Veeam ile VMware yedekleme pazarını yarattık. Son 10 yılda yolumuza emin adımlarla ilerledik. Veeam’in yaklaşık 5 yıl önce söylediği birşey vardı. 1 Milyar dolarlık bir firma olmak. Bugün bu değere ulaştığımız için mutluyum.” “Ancak, pazar şimdilerde değişiyor. Fakat yedekleme hala kritik öneme sahip. müşteriler şimdi AWS, Azure, IBM ve Google ile hibrit bulutlar oluşturuyorlar ve yedeklemeden daha fazlasına ihtiyaçları var. Bu değişen ortamda başarılı olmak için Veeam adapte olmak zorunda. Veeam, 60.000’in üzerinde kanal ve servis sağlayıcı ortağı ve Cisco, HPE, NetApp, Nutanix ve Pure Storage dahil olmak üzere en geniş teknoloji ortağı ekosistemi ile, Act II’de yeni Bulut Veri Yönetimine hükmedecek en iyi konumda bulunuyor. Melez bulut yapıları için sahip olduğumuz vizyonumuz ve stratejimiz, başkalarının yalnızca hayal edebileceği bir başarı elde etmemize olanak sağlayacağına inanıyorum.”

Bulut Veri Yönetimi konusunda eşsiz çözümler sunan Veeam, milyar dolarlık bir yazılım şirketi haline geldi.
 

Veeam, on yıldan fazla bir süredir yedekleme, kurtarma ve çoğaltma çözümlerinin lider sağlayıcılarından biri olarak pazarda yer alıyor. Başlangıçta VMware ortamları için sunucu sanallaştırmasına odaklanan firma, son yıllarda ortak ve SaaS tabanlı (Hizmet Olarak Yazılım) iş yükleriyle birlikte entegrasyon sağlayarak sunduğu çözümü genişletti.

Veeam’in ortak merkezli stratejisi ve pazara adapte olma kabiliyeti, başarısının temel taşı olarak göze çarpıyor. Ocak ayında Veeam, kolay bulut geçişi ve bulut mobilitesi, yerel bulut yedeklemesi, düşük maliyetli veri saklama ve taşınabilir bulut hazır lisanslama, artırılmış güvenlik ve veri yönetişimi sağlayan yeni ana yetenekler sunan Veeam Available Suite 9.5 Güncelleme 4’ü sundumuştu. Bugün şirket ayrıca, Veeam’in müşterilere Veeam yazılımını endüstri lideri depolama ile birleştiren kapsamlı ikincil depolama çözümleri sunmasını sağlamak için önde gelen kurumsal depolama ve hiper birleşik (HCI) satıcıları ile ortaklık kurmasını gören VeeamTM programı ile yeni bir sayfa daha açtı. HCI altyapısı için ExaGrid ve Nutanix ile çözümler çoktan duyurulmuştu.

Ratmir sözlerine şöyle devam etti: “İlk günden itibaren, müşteriye değer sunmak için ortaklıklar üzerine odaklandık. Depolama ve bulut ortaklarımızla çalışarak her ölçekteki müşteriye seçenekler, esneklik ve değer sunuyoruz. Firma programındaki yeni yaklaşımımız liderliğimizi daha da genişleteceğine inanıyoruz” dedi.

Veeam hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşın


CEVAP VER