Huawei Mate 40E sertifikasını aldı. Yakında piyasaya sürülebilir!

huawei mate 40e

Huawei’nin amiral gemisi Mate 40 serisine ait süreceği yeni modeli Mate 40E, Qi serifikası ile görüldü. İşte tüm detaylar.

ABD ambargosuna rağmen ayakta kalmaya çalışan Huawei, art arda modeller piyasaya sürmeye devam ediyor. Son zamanlarda her bütçeye çıkarttığı birçok model ile gözde haline gelse de Google servislerinin eksikliğinden dolayı tercih etmeyen kesimin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Huawei, söz konusu ambargolara rağmen yılmadan, kendi AppGallery uygulamasında sunduğu birçok uygulama ile Google Play Store ile yarışamasa da, tercih edilmek için yeteri kadar hizmet sunmayı amaçlıyor.

Birkaç önce Huawei tarafından Mate 40 serisi kullanıcılara sunulmuştu. Bu seride dört model bulunmaktaydı. Bunlar; Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro+ ve Mate 40 RS Porsche Edition modelleriydi. Mate 40 serisinin tanıtıldığı etkinlikte, bir önceki serinin devamı niteliğinde olan Mate 30E modelini de tanıtmıştı. Ortaya çıkan belgelere göre Huawei, Mate 40 serisi için de böyle bir model piyasaya sürecek. İşte yakında tnaıtılması beklenen Mate 40E hakkında bilinen detaylar.

huawei mate 40e

Huawei Mate 40E neler sunacak

Yeni Huawei modeli, Wireless Power Consortium’dan aldığı Qi sertifikası ile görüldü. OCE-AN model numarası ile görülen cihaz, ortaya çıkan görüntülere göre Mate 40 modeline benzer bir tasarım ile karşımıza çıkacak.

huawei mate 40e

Şelale ekran tasarımı ile gelecek olan cihaz, delikli ekran tasarımına sahip bir ön kamera ile karşımıza çıkıyor. Arka tarafından ise Mate 40 serisine benzeyen bir kamera kurulumu mevcut. 2376 x 1080 çözünürlüğüne sahip 6,5 inçlik OLED bir ekrana sahip olacak model, iddialara göre Kirin 990E 5G işlemcisinden güç alacak. Android 10 ile kutudan çıkacak ve 4.100 mAh batarya kapasitesine sahip olacak Mate 40E modelinin ne zaman tanıtılacağına dair net bir tarih bulunmuyor. Mate 40 serisinin fiyatlarına kıyasla biraz daha uygun bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Fakat resmî bir açıklama henüz bulunmuyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni haberler sızdırılacaktır.

İlgili Haberler

>> Huawei Ar-Ge yatırımında dünyanın en iyi üç şirketi arasında

>> Uygun fiyatlı Huawei Enjoy 20 SE duyuruldu!