Yeni Katlanabilir Ekranlı Telefon, Huawei Mate X3 Hakkında Neler Biliyoruz?

Huawei, yeni katlanabilir ekranlı telefonunu görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Bundan birkaç gün önce, Huawei Mate X3’e ait olduğu iddia edilen bazı tanıtım görselleri internete sızdırılmıştı. Resmi tanıtımın öncesinde, şimdi de bu yeni modele dair bazı detaylar geldi. Biz de hemen sizlerle paylaşalım.

Çinli teknoloji firması Huawei’nin yeni katlanabilir ekranlı telefonu Huawei Mate X3, üst seviyede konumlandırılan, yani amiral gemisi olarak nitelendirilen bir Android telefon olarak bekleniyor.

PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre bu ürün, 7.8 inç değerde oldukça büyük bir ekranla gelebilir. Zaten bildiğiniz gibi bu tip telefonlar, tablet ve telefonun birleşimi olarak görülüyor. İhtiyaca göre dış ekranla, ihtiyaca göre de iç kısmı tamamen açarak büyük bir ekranla yol alınabiliyor.

7.8 inç ekran için 2K çözünürlük değeri ve 120Hz tazeleme değerinden bahsediliyor. Böylece hem keskin hem de akıcı detaylara sahip görüntüleri deneyimleyebiliriz.

Yeni Katlanabilir Ekranlı Telefon, Huawei Mate X3 Hakkında Neler Biliyoruz?

Huawei Mate X3, Sony’nin kamera sensörlerini kullanabilir

Ürünün kamera tarafında da iddialı olması bekleniyor. Sony IMX766 kamera sensörü, 50MP değerde ve ana kamera olarak kullanılabilir.

Daha önce gelen bilgilerde, Sony IMX688 sensörünün ultra geniş açılı çekimler için, Sony IMX351 sensörünün de periscope zoom lensi olarak kullanılabileceği ifade ediliyordu.

Kısacası Huawei, bu yeni telefonunda Sony’nin gelişmiş kamera çözümlerinden yararlanacak gibi.

Kablosuz şarj bekleyenlere müjde!

Huawei Mate X3, muhtemelen kablosuz şarj teknolojisini de barındıracak ve bu kapsamda, “bu özelliği sunan katlanabilir ekranlı ilk Huawei telefon” unvanının sahibi olacak.

Tabii başka detaylar da var. Mesela…

Telefonda IPX8 suya karşı dayanıklılık sertifikası olabilir. Bu, su sıçramaları ve telefonun bir su birikintisine kısa süreli düşse dahi bir zarar görmemesini sağlayacaktır.

Cover screen, yani dış ekranın da 6.45 inç değerde olması bekleniyor. Bu, tek elde kullanıma uygun bir değer olabilir. Tabii burada ağırlık ve kalınlık gibi faktörler de önemli rol oynayacaktır.

Son olarak da çipset ve pil bilgilerine bakalım…

Huawei Mate X3, Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 çipsetiyle gelebilir. Tahmin edebileceğiniz üzere bu çipset, 4G bağlantı teknolojilerini sunacak ve 5G yetenekleri olmayacak.

Pil kapasitesi tarafında 4,800mAh değerinden söz ediliyor ve 66w kablolu hızlı şarj özelliğinden de bahsediliyor.

Huawei, muhtemelen bu telefonu 23 Mart, yani yarın itibarıyla resmen görücüye çıkaracak.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Yeni Apple Watch’larda Ciddi Değişiklikler Olabilir! Mesela…