Uygun Fiyatlı Android Telefon: Nokia C12 Pro

Uygun fiyatlı Android telefon ister misiniz? Evet, Nokia‘nın hazırladığı yeni bir çözüm var. Eğer akıllı telefonlarda üst seviye grafiklerle oyun oynamak ve gelişmiş kamera çözümleri gibi istekleriniz yoksa, Nokia C12 Pro gibi bir modeli de göz önünde bulundurabilirsiniz. Peki bu ürünün ne gibi özellikleri var ve fiyatı ne? İşte detaylar…

Nokia C12 Pro görücüye çıktı. Geçtiğimiz ocak ayına geri döndüğümüzde, Nokia’nın sahibi HMD’den C12 hamlesi gelmişti. Giriş seviyesine yönelik olarak tasarlanan bu uygun fiyatlı çözüm, fark edilir bir ilgiyle karşılaşmıştı. Bunun üzerine şirket, şimdi de C12’nin Pro modeliyle geldi. Yani Nokia C12 Pro ile.

Aslına bakarsanız bu ürün, C12 ile hemen hemen aynı detaylara sahip. Tabii bazı farklılıklar da var. Örneğin en önemli fark, batarya kapasitesi tarafında. Yeni ürün, tam 4000mAh pil kapasitesi sunuyor. Üstelik bu pil, çıkarılabiliyor ve ihtiyaca göre değiştirilebiliyor da.

Uygun fiyatlı Android telefon: Nokia C12 Pro’nun başka ne gibi özellikleri var?

Bu uygun fiyatlı Android telefon, 6.3 inç değerde ekrana sahip ve bu ekran, HD+ çözünürlük sunuyor. Görüntüleme tarafında büyük iddiaları olan bir ekran değil, ama öte yandan tek elde kullanıma uygun tasarım detaylarıyla geleceği bildiriliyor. Bu da çoğu kullanıcı için önemli bir faktör.

Aşağıdaki görsellerden de görebileceğiniz üzere, ön kısımda, ekranın orta üst tarafında bir damla çentik ve iç kısmında da selfie kamera konumlandırılıyor. Bu tasarım detayı zaten sıklıkla kullanılıyor.

Uygun Fiyatlı Android Telefon: Nokia C12 Pro

Arka tarafa geldiğimizde ise, flash ışığıyla birlikte tek kameranın konumlandırıldığını görüyoruz. 8MP değerdeki kamera, özellikle güçlü ışık düzeyinde güzel fotoğraflar çekebilir. Fazlası için beklenti içinde olmamalısınız.

GSMArena’daki bilgilere göre ürün, Unisoc 9863A1 çipsetiyle geliyor. Bu çipsete 2/3GB RAM seçenekleri ve 64GB dahili depolama faktörü eşlik ediyor. İşletim sistemi tarafında da Android 12 Go Edition var. Böylece sisteme fazla yük bindirmeden yeterli performansın sunulabilmesi hedefleniyor.

İlgi çekici bir detay ise, bu telefona 2 sene boyunca Android güvenlik güncellemelerinin geleceğine dair şimdiden söz veriliyor.

Uygun fiyatlı Android telefon: Nokia C12 Pro’nun yurt dışı fiyatları nasıl?

Ürün, koyu gri, turkuvaz ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. Hatta an itibarıyla Nokia’nın Hindistan’daki online ve fiziksel mağazalarında satışa sunulmuş durumda. Fiyatları ise TL olarak hesapladığımızda;

2GB RAM’li sürüm için 1613 TL,
3GB RAM’li sürüm için 1729 TL.

Bu modelin ya da benzer bir modelin diğer ülkelere gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil. Yeni detaylar oldukça sizlere haber vermeyi sürdüreceğiz.

İlgili Haberler

>> Yeni Katlanabilir Ekranlı Telefon, Huawei Mate X3 Hakkında Neler Biliyoruz?