Yeni Apple Watch’larda Ciddi Değişiklikler Olabilir! Mesela…

Apple, akıllı saat ailesinin geleceği için heyecan verici yeni detaylar düşünüyor gibi. Apple Watch akıllı saatler, yalnızca ekranlarıyla değil, aynı zamanda kayışlarıyla da pek çok yeni özellik sunabilir. Nasıl mı…

Apple Watch akıllı saatler, kayışlar tarafında kullanıcılara pek çok seçenek sunuyor. Hem orijinal aksesuarlar hem de üçüncü parti üreticilerin hazırladıklarıyla çok fazla sayıda imkân mevcut. Peki ama rengi değiştirilebilir kayış faktörüne ne dersiniz mesela? Bu, Apple’ı direkt ön plana alarak üçüncü parti üreticileri de aradan çıkarabilir.

PhoneArena’da yer verilen bilgilerde, Apple’ın elde ettiği patentlerden bir tanesi hakkında detaylar paylaşılmış. Bu bilgilere göre yeni bir Apple Watch saatin kayışında renk değişimleri gerçekleştirilebilir. Saatte bir uygulama açtığınızı düşünün. Ekrandaki görüntüyü tamamlayacak şekilde, kayış üzerinde de o renklerle uyumlu bir tema oluşturulabilir. Bu tabii bir patent ve siz de biliyorsunuz ki patentlerde bahsedilen çoğu detayı kolay kolay final ürünlerinde göremiyoruz.

Apple Watch için bu teknoloji mümkün mü?

Aslında mümkün. Kayışın altına yerleştirilebilecek bir elektronik mekanizma sayesinde ekran ile bağlantı kurulabilir. Tabii bu, tasarımın kalınlaşmasına yol açabileceği gibi saat üretim maliyetlerini de artırabilir. Haliyle Apple da tüm bu detayları düşünerek hareket edecektir.

Yeni Apple Watch'larda Ciddi Değişiklikler Olabilir! Mesela...

Apple, iPhone 15 ailesinde Type-C bağlantı noktasını tercih edebilir, ama…

Gelelim bir diğer Apple ürün ailesine, yani iPhone’a. Bildiğiniz gibi son yıllarda pek çok üreticinin Type-C bağlantı noktasına geçiş yaptığını görüyoruz. Bu noktada Apple’ın da hamleleri var. Yine de bu hamlelere şu an için iPhone ailesi dahil değil.

Avrupa Birliği ülkeleri, kullanıcıların ortak ve kolay erişebilecekleri bir standart olması açısından Type-C bağlantısına geçişi zorunlu kılıyor. Bunun için de şirket, önümüzdeki sene iPhone 15 ailesiyle bu hamleyi gerçekleştirebilir.

Apple ürünleri hakkında söylenti ve sızıntı bilgiler paylaşan, analizler hazırlayan analist Ming-Chi Kuo, bu konu üzerine yeni yorumlarını paylaştı.

Kuo’ya göre şirket, iPhone 15 ailesinde Type-C kullansa bile bu kablo ve adaptörler için özel bir çip tasarlayabilir. Bu da orijinal kablo ve adaptörler kullanılmadığı sürece ciddi ölçüde performans kayıpları yaşatabilir. Evet, bu aslında pek de sevindirici bir gelişme değil. Hele de orijinal kablo ve adaptör fiyatlarını göz önüne alırsak…

Yeni gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Bedava Oyun: Mighty Doom Çıktı! Hemen İndirip Oynayın!