Huawei Nova 8 SE hakkında teknik bilgiler sızdırıldı!

Huawei Nova 8 SE hakkında teknik bilgiler sızdırıldı!

Huawei oyun geliştiricileri
Google News Abone Ol

Huawei’nin Nova 8 SE modeli hakkında birçok özellik sızdırıldı. En çarpıcı detay ise 66W şarj desteği oldu. İşte tüm detaylar.

Huawei’nin Nova serisinde son tanıttığı model olan Nova 7 SE 5G Youth modelinden sonra üzerinde birkaç geliştirme yaparak tasarımsal açısından da üzerine yeni detaylar ekleneceği iddia edilen Nova 8 SE hakkında görseller ve teknik bilgiler sızdırıldı. Sızıntıyı yapan kişi ilk önce teknik bilgileri paylaştı, ardından sızıntılara ilgi artınca görselleri de takipçileri ile paylaştı. 

Huawei Nova 8 SE neler sunacak 

Çin’in güvenilir bir sızıntı kaynağı Nova 8 SE modeli hakkında çarpıcı detaylara yer verdi. Sızıntıyı yapan kişiye göre Huawei’nin yeni modeli Full HD+ çözünürlüğe sahip olarak. Ve 6,53 inç OLED ekrana sahip olacak. Takipçiler tarafından en çok beğenilen sızıntılardan biri ise Huawei Nova 8 SE modelinin 66W hızlı şarjı destekleyeceğiydi. Nova serisinde son çıkan model olan Nova 7 SE 5G Youth modeli, 340$ fiyatında satışa çıkmıştı. Nova 8 SE modelinin de benzer fiyatlara satılacağını düşünürsek 5G olması ve 66W hızlı şarj desteği fiyatına göre tatmin edici görünüyor. 

huawei nova 8 se

Yapılan sızıntılar bununla sınırlı değil, aynı zamanda sızıntıyı yapan kişi Nova 8 SE modelinin Dimensity 720 ve Dimensity 800U olmak üzere iki ayrı yonga seti ile farklı pazarlara satışa sunulacak. Muhtemelen işlemcilerden bir tanesi 5G modelinde kullanılacaktır. Diğer yonga seti ise 4G özelliğine sahip olacak modelde kullanılacaktır. Bahsedilen iki işlemcilerin hangi ülkelerde hangi özellikler ile satışa çıkacağı ise henüz belli değil. 

Huawei Nova 8 SE modeli ön tarafında 16 MP değerinde bir lens ile bizi karşılayacak. Arka tarafında ise; 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera, 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro lens olmak üzere 4 adet arka kamera ile piyasaya sürüleceği iddia edildi. Bunun dışında fiyatına veya ne zaman tanıtılacağına dair herhangi bir detay paylaşılmadı. Fakat 2021 yılının ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Daha fazla ayrıntı için beklemede kalın. 

İlgili Haberler

>> Huawei FreeBuds Pro Yorumları ve İnceleme: 1499 TL Eder mi?

>> Mate 40 serisi 3 yıl boyunca donmayacak! İşte nedeni…


CEVAP VER