Huawei FreeBuds Pro Yorumları ve İnceleme: 1499 TL Eder mi?

Huawei FreeBuds Pro Yorumları ve İnceleme: 1499 TL Eder mi?

Google News Abone Ol

Huawei’nin en yeni gerçek kablosuz kulaklıkları Huawei FreeBuds Pro, üst düzey fiyat etiketini haklı çıkaran bir dizi birinci sınıf özellik ile kompakt, rahat ve güvenilirlik sunuyor.

Huawei FreeBuds Pro, USB Type-C veya Qi şarj pedi ile şarj edilebilen bir pil kutusu ile geliyor. Aynı zamanda ters kablosuz şarjı destekleyen ürün Apple’ınkiyle hemen hemen aynı boyutta. Seramik Beyaz, Karbon Siyahı ve Gümüş renklerde satışa sunulmuş durumda.

Sağ kenardaki eşleştirme düğmesine uzun basılarak Bluetooth donanımlı herhangi bir cihazla eşleştirme oldukça kolay. Yeni bir Huawei telefonu kullanıyorsanız, daha da kolay eşleştirme için ekranın alt kısmında iOS tarzı bir açılır pencere görünüyor.Huawei FreeBuds Pro

Bir Huawei telefonunda, birçok hareket seçeneğini kontrol etmek ve aygıt yazılımını güncellemek için FreeBuds’u doğrudan Bluetooth menüsünden de yönetebilirsiniz. Diğer Android telefonlarda, Huawei AI Life uygulamasını kullanmanız gerekiyor. (Kullanım kılavuzundaki QR kodu sizi APK dosyasının doğrudan indirilmesine götürüyor; Ne yazık ki Google Play Store’daki AI Life sürümü FreeBuds Pro’yu desteklemiyor. )

AI Life uygulamasındaki otomatik ölçüm özelliği ile kulaklık ile birlikte gelen üç kauçuk ucu kendi kulağınıza göre olanını kolayca seçebiliyorsunuz.

Huawei FreeBuds Pro Kontrolleri 

Huawei FreeBuds Pro ‘nun hareket kontrolleri de oldukça kolay erişilebilir. Kısa bir dokunuş sesi duraklatabilir veya çalabilir veya bir telefon görüşmesini cevaplayabilir veya bitirebilir. Bu arada tuşların öne bakan kenarında yukarı veya aşağı doğru bir kaydırma ile ses seviyesini kontrol edebilir. Ayrıca, varsayılan olarak çağrıları reddedebilen ve parçalar arasında atlayabilen çift veya üçlü dokunma için ek hareket seçenekleri de var.

Varsayılan olarak, daha uzun bir basış ANC’yi (aktif gürültü önleme) açar veya kapatır. Ve ayrıca “farkındalık” modunu kullanmanızı sağlar. İkincisi, bir ses geçiş modu olarak işlev görür, böylece bir konuşma yapabilir ve diğer arka plan seslerini daha net duyabilirsiniz. AI Life uygulamasında bunlar arasında manuel olarak geçiş yapmak da mümkün. Bu uygulama ayrıca ANC modunu manuel olarak seçmenize de izin verir. Aynı zamanda, gürültü önleme için düşük, orta veya yüksek düzeyde agresiflik anlamına gelen “rahat”, “genel” veya “ultra” seçeneğini de seçebilirsiniz.Huawei FreeBuds Pro

Hareket kontrollerine ek olarak, kulaklıkları çıkardığınızda veya tekrar taktığınızda oynatmayı otomatik olarak duraklatabilir ve devam ettirebilirsiniz. Diğer birçok gerçek kablosuz kulaklık gibi, bu özellik de Huawei’nin uygulaması aracılığıyla kontrol edilebilir.

Genel olarak, Huawei FreeBuds Pro ‘dan gelen ses kalitesinin yanı sıra gürültü engelleme ve geçiş özelliklerinden oldukça etkilendiğimi söylememde fayda var. Dinamik ANC, deneyimlerime göre, arka plan ses seviyesini tespit ederek iptal seviyelerini buna göre ayarlamak iyi bir düşünce ve bu kulaklık üzerinde oldukça başarılı bir şekilde çalışıyor.

Varsayılan olarak, Huawei FreeBuds Pro ‘nun ayarlaması biraz bas ağırlıklı, ancak bu kendi tercihlerime uyuyor.  Ve ses seviyesi de bir akıllı telefondan çıkan sese göre yeterince iyi derecede. Benzer şekilde, arayanlar WhatsApp üzerinden FreeBuds kullanırken ve normal telefon görüşmelerinde gayet başarılı olduğunu ilettiler.

Tahmin Ettiğimden Fazla Pil Ömrüne Sahip

Pil ömrüne gelince, Huawei’nin FreeBuds Pro için aktardığı rakamlar, ürün üzerindeki deneyimlerimle eşleşiyor. ANC devre dışı bırakıldığında 7 ila 8 saat arasında bir performans sergilerken, bir Huawei cihaz ile ANC’yi açtığımda 4 saate kadar performans gösterdi. Kulaklığın batarya değeri 55 mAh. Kutunun batarya değeri ise 580 mAh. Bir anlamda kulaklıkların pili azaldığında hemen şarj ederek kullanıma uzun süre devam etmeniz mümkün.Huawei FreeBuds Pro

Huawei’nin yeni birinci sınıf kablosuz kulaklıkları Huawei FreeBuds Pro, bazı orta fiyatlı alternatiflerden daha pahalı olsalar bile, paranızın karşılığını fazlasıyla verecek seviyede bir çözümfsunuyor. Temel özelliklerin ötesinde bir kulaklık arıyorsanız bu ürüne göz atmanızı öneririm.

İlgili Haberler

>> Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ve Kolay İK’dan Dijitalleşmeye Yönelik İş Birliği

>> Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri


CEVAP VER