Huawei, Oyun Geliştiricileri Uygulama Mağazasına Çekecek Bomba Bir Teklif Yaptı

Huawei, Oyun Geliştiricileri Uygulama Mağazasına Çekecek Bomba Bir Teklif Yaptı

Huawei oyun geliştiricileri
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Huawei, oyun geliştiricileri uygulama mağazasına çekecek bir teklif ile geldi. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Her geçen yıl gücünü arttıran Huawei, kendi uygulama mağazasını bile yaptı. Ancak bu uygulama mağazası ne yazık ki pek talep görmüyordu. Bu durumun farkında olan şirket, çok daha fazla kişiyi kendi tarafına çekmek için bazı çalışmalar yürüttü. Böylece oyun geliştiriciler için yeni bir alan oluşmuş oldu.

Android işletim sistemi linux tabanlı olduğu için özgür bir şekilde kullanılabiliyor. Ancak Google Play Store, ne yazık ki Huawei cihazları üzerinden kullanılamıyor. Şirket AppGallery ismini verdiği bir uygulama mağazası açarak Google şirketinin yokluğunu gidermeye çalışıyor.

Huawei oyun geliştiricileri uygulama mağazası için ikna etmeye çalışıyor

Her ne kadar Google Play Store devasa bir platform olsa bile yine de Huawei onu geçmeye kararlı. Şirket sırf bu nedenle geliştiricilere bazı desteklerde bulunuyor. 30 bin euroluk ödül havuzu oluşturan Huawei, buradan tüm geliştiricilerin yararlanmasını istiyor.

Huawei oyun geliştiricileri

Alınan ilk karara göre AppGallery’de yayınlamaya karar veren ilk 30 oyuna biner euro verecek. Bu paralar uygulama içinde reklam amacıyla kullanılabilecek. Böylece hem reklamlarını yapacaklar hem de büyük ödülün sahibi olacaklar. Elbette şirket tarafından sunulan teklifler bundan ibaret değil. Huawei oyun geliştiricileri uygulama içinde tutabilmek için %85 gelir payı gibi fırsatlar da sunuyor.

Tüm bunlara ek olarak VIP teknik destek sunulacak. Yani oyun geliştiriciler hem para ödülü alacak hem de bedava reklam yapabilecek. Bunun da üstüne özel teknik destekler alacak. Dünya genelinde 170’den fazla ülkede bu uygulama galerisi kullanılabiliyor. 700 milyon kayıtlı kullanıcı Huawei oyun geliştiricileri tercih ederek onları daha çok sistem içinde tutabilir.

Aylık olarak değerlendirildiğinde 400 milyon aktif kullanıcının olduğu düşünülürse, büyük bir ekosistem oluşturulabilir. Sizce Huawei tarafından sunulacak fırsatlar dikkat çekmeyi başarabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haber:

>> Huawei’nin bütçe dostu 5G modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu!

>> Huawei Honor’u Sattı: Honor Sahipleri Bundan Nasıl Etkilenecek


CEVAP VER