Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ‘ne yeni direktör

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ‘ne yeni direktör

PAYLAŞ
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi

Huawei, dünya çapındaki ikinci en büyük Ar-Ge merkezi olan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ’ndeki kadrosunu deneyimli isimlerle güçlendirmeye devam ediyor. 2005 yılından bu yana Huawei çatısı altında farklı görevler üstlenen Hüseyin Hai, Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin yeni direktörü oldu. 

Çin, Sun Yat-Sen Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümünden mezun olan Hüseyin Hai, kariyerine Huawei’de Yazılım Mühendisi göreviyle başladı. PMP (Project Management Professional); CQE (Certified Quality Engineer) ve Altı Sigma Yeşil Kuşak Sertifikaları bulunan Hüseyin Hai; 2012 yılında Huawei’de Kıdemli Proje Müdürü olarak görev aldı.

2018 yılında Huawei Yazılım Süreç ve Ürün Kalite Bölüm Başkanlığı görevine getirilen Hüseyin Hai, Mart 2019 itibarıyla Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü oldu. 

170 milyon dolardan fazla yatırımla Çin’den sonraki ikinci en büyük yazılım geliştirme merkezi olan ve büyük çoğunluğunu Türk mühendislerin oluşturduğu Ar-Ge merkezi, nesnelerin interneti (IoT), yapay zeka, bulut ve akıllı/güvenli şehir teknolojileri özelindeki çalışmalarıyla öne çıkıyor.

Aruba, işletmeler için IoT’u yeni nesil kablosuz çözümlerle kolaylaştırıyor


CEVAP VER