Huawei Türkiye’yi Geleceğe Hazırlıyor


Huawei Türkiye Kurumsal Çözümler İstanbul Bölge Direktörü Eren Serçe, Huawei Türkiye Kurumsal İş Çözümleri Grubu’nun hedeflerini ve yeni iş ortaklıklarının detaylarını paylaştı.

Türkiye’deki çalışmalarına 2011 yılında başlayan Huawei Kurumsal Çözümler İş Grubu’nun ilk yıldan itibaren hızla büyüdüğüne dikkat çeken Huawei Türkiye Kurumsal Çözümler İstanbul Bölge Direktörü Eren Serçe, kurumsal alanda gösterdikleri çabaların meyvelerini toplamaya başladıklarını söyledi. 2014 yılında yüzde 100 büyümeyle bu başarıyı daha da ileri taşımak istediklerini ifade eden Serçe, Huawei’nin hedeflerine ulaşmasında Türkiye’deki yerel iş ortaklarının büyük payı olduğunu ifade etti.

Huawei - Nasa Bilgi İşlem Distribütörlük Anlaşması

Başarılı Kanal Stratejisi Sonuca Götürüyor

Huawei’nin kurumsal alandaki stratejilerinin temelini, bölgesel iş ortaklarıyla gerçekleştirilen yakın çalışmalarla müşterilerin ihtiyacına uygun ürün ve hizmetler sunmak oluşturuyor. Bu anlayışın bir uzantısı olarak Huawei, Türkiye’de de kamudan özel sektöre, sağlıktan finansa kadar her alanda öncelikle ihtiyaçları anlamaya ve en iyi çözümleri sunmaya yoğunlaşıyor.

Türkiye’de kazanmanın en iyi yolunun başarılı bir kanal stratejisi kurgulamak olduğuna inandıklarını ifade eden Serçe, Huawei’nin iş ortaklarıyla karşılıklı kazanca dayalı bir ilişki kurmayı hedeflediğini ve müşterilerinde haklı bir güven oluşturarak en iyi tercih haline gelmeye odaklandıklarını söyledi. Serçe, bunu gerçekleştirmek için müşteri odaklı çalışma anlayışı, uyumlu ekosistem, kanal memnuniyeti ve sürdürülebilir gelişim platformunun bir araya gelmesi gerektiğine dikkat çekti.

Huawei Türkiye Kurumsal Çözümler İstanbul Bölge Direktörü Eren Serçe

Şirketler için Türkiye’nin her yerine 4 saatte yedek parça temini

Huawei’nin Türkiye genelindeki kapsamlı iş ortakları yapılanması sayesinde, yedek parça temini dahil her türlü hizmeti Türkiye’nin her yerine 4 saat içinde ulaştırabildiği bilgisini paylaşan Serçe, ayrıca 444 91 19 Huawei Kurumsal Çözümler Destek Hattı’nın 7 gün 24 saat destek vermeye hazır olduğunu belirtti.

Huawei Türkiye’nin Ekonomik Büyümesine Katkıda Bulunuyor

Bilişim yatırımlarının ekonomi içerisindeki payını artırmak için Türkiye’deki iş ortaklarıyla beraber büyümenin Huawei’nin ana prensiplerinden olduğunu söyleyen Eren Serçe, şöyle devam etti:

“Türkiye’de bilişim yatırımlarının gayrisafi yurtiçi hasılaya oranı yüzde 3,5 ile Güney Kore, ABD, Çin, Japonya ve Almanya’nın altında yer alıyor. Biz, Türkiye’deki iş ortaklarımızın katkılarıyla bu oranı artırmak ve Türkiye’yi çağdaş bilişim anlayışının kurumsal alandaki güçlü yansımasını sağlamak için çalışıyoruz. Mobil, bulut bilişim, nesnelerin interneti, giyilebilir teknolojiler ve büyük veri gibi kavramlar tüketicilerin hizmet beklentisini yeniden şekillendirirken, kurumların müşterileriyle etkileşiminde ve verimliliğinde yepyeni fırsatların kapılarını açıyor. Biz, iş ortaklarımızla birlikte bu fırsatların faydaya dönüşmesi ve kurumların bilgi teknolojileri odaklı dönüşümünün hızlanması için çalışıyoruz. Çünkü bu dönüşümün, ülke ekonomisine ve toplumun yaşam kalitesine pozitif etkileri olduğunu biliyor ve bunun bir parçası olmak istiyoruz.”

Teknoloji ile Pazarlama Web 3.0 Konferansı’nda Buluştu!